Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک سال جستجو؛ زیردریایی آرژانتینی «سن خوان» پیدا شد

Submarino ARA San Juan
Submarino ARA San Juan Copyright Juan Kulichevsky
Copyright Juan Kulichevsky
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک شرکت خصوصی که از سوی دولت آرژانتین برای انجام جستجوها به کار گرفته شده بود، توانسته است یک سال پس از وقوع حادثه، مکان این زیردریایی را شناسایی کند.

آگهی

سرانجام زیردریایی «ای‌آرای سن خوان» متعلق به نیروی دریایی آرژانتین که سال گذشته با ۴۴ سرنشین در اعماق آب‌های اقیانوس اطلس جنوبی ناپدید شده بود پیدا شد.

نیروی دریایی آرژانتین روز شنبه اعلام کرد که یک شرکت خصوصی که از سوی دولت برای انجام جستجوها به کار گرفته شده بود، توانسته است یک سال پس از وقوع حادثه مکان این زیردریایی را شناسایی کند.

شرکت دریانوردی اوشن اینفینیتی (Ocean Infinity) که در زمینه جستجو و نقشه برداری از بستر اقیانوس فعال است، مکان این زیردریایی را در عمق ۸۰۰ متری اقیانوس اطلس شناسایی کرده است.

آخرین تماس این زیردریایی با مرکز کنترل برای اعلام موقعیت، در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی بود. خدمه در آخرین گزارش خود از ورود آب به داخل محفظۀ زیردریایی خبر داده بودند و بر این اساس دستور گرفته بودند که به سرعت به پایگاه دریایی «ماردل پلاتا» در سواحل شرقی این کشور برگردند.

آخرین پیام در زمانی دریافت شد که زیردریایی در حدود ۴۳۰ کیلومتری سواحل پاتاگونیای آرژانتین قرار داشت و از زمان ناپدید شدن آن، تمام تلاشهای بین‌المللی برای یافتن نشانی از آن بی‌نتیجه ماند.

ناپدید شدن این زیردریایی، ارتش آرژانتین را دچار بحرانی جدی کرد و حتی منجر به برکناری فرماندۀ نیروی دریایی این کشور شد.

ارتش آرژانتین در حال حاضر و در پی مجموعه‌ای از بحران‌های اقتصادی، یکی از کمترین بودجه‌های دفاعی را در میان کشورهای آمریکای لاتین دارد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروژه جدید نیروی دریایی اسپانیا؛ شناوری که زیر‌دریایی‌ها و لاشه هواپیماها را از آب بیرون می‌کشد

قطع امید از یافتن زیردریایی ناپدید شده آرژانتینی

آخرین پیام از سرنوشت زیردریایی ناپدیدشده آرژانتین رمزگشایی کرد