لحظه به لحظه با نتایج انتخابات آمریکا؛ ترامپ: بایدن ادعای رییس جمهوری نکند روند قانونی تازه آغاز شده

جو بایدن و دونالد ترامپ
جو بایدن و دونالد ترامپ   -  Copyright  یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی

نامزد دموکرات‌ها که تاکنون ۲۶۴ رای الکترال به دست آورده است با پیروزی در هر کدام از ایالت‌های باقی مانده پیروز انتخابات خواهد شد. در مقابل دونالد ترامپ مسیر بسیار دشوارتری در پیش دارد.

شمارش آراء در چهار ایالت کلیدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی ادامه دارد که فاصله آرای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی این کشور و جو بایدن، رقیب دموکرات در پنسیلوانیا و جورجیا کاهش یافته است.

نامزد دموکرات ها که تاکنون ۲۶۴ رای الکترال به دست آورده است با پیروزی در هر کدام از ایالت های باقی مانده پیروز انتخابات خواهد شد. در مقابل دونالد ترامپ مسیر بسیار دشوارتری در پیش دارد و برای راهیابی مجدد به کاخ سفید باید بتواند با پیروزی در پنسیلوانیا ۲۰ رای الکترال این ایالت را کسب کند. هر چند پیروزی در پنسیلوانیا هم برای دونالد ترامپ کافی نخواهد بود. او علاوه بر پنسیلوانیا به پیروزی در دو ایالت دیگر نیز نیاز دارد تا بتواند تعداد آرای الکترال خود را به ۲۷۰ برساند.

هر کدام از نامزدها که ۲۷۰ رای در کالج الکترال کسب کند رئیس جمهوری آینده ایالات متحده خواهد بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جو بایدن خواستار شمارش همه آراء شده است اما دونالد ترامپ روز پنجشنبه گفت که اگر آرای قانونی شمارش شوند برنده انتخابات خواهد بود. نامزد جمهوریخواهان از پیش از انتخابات از منتقدان آرای ارسالی با پست بود. هواداران جو بایدن به طرز چشمگیری بیشتر از طرفداران دونالد ترامپ مشارکت با ارسال آراء را به مشارکت حضوری در حوزه های رای گیری ترجیح دادند.

در این صفحه می توانید آخرین اخبار از شمارش آراء و تحولات مرتبط با آن را دنبال کنید.

07.11.2020
04:52
بایدن: ما این رقابت را می بریم 
جو بایدن : اعداد به ما می گویند که ما برنده این رقابت خواهیم بود. آرای ما در حال بیشتر شدن هم هستند. آریزونا را بعد از مدتها با خود خواهیم داشت..... این ها فقط عدد نیستند بلکه این حق ملت است که صدایش شنیده و رای اش شمرده شود.
بایدن که کامالا هریس را کنار خود داشت در بخش دیگری از سخناتش ضمن برشمردن مشکلات فعلی ایالات متحده از جمله نژاد پرستی سیستماتیک، تغییرات آب و هوایی و مشکلات اقتصادی، به رکود و بیکاری ناشی از کرونا اشاره کرد. وی اولویت خود را مهار کردن کرونا ویروس عنوان کرد.
وی مردان و زنان آمریکایی را قلب دموکراسی ایالات متحده توصیف کرد و وظیفه خود را حمایت از همه آمریکایی ها فارغ از جهت گیری سیاسی آنها دانست. او گفت که ما با هم دشمن نیستیم و باید بر ناراحتی و خشم خود چیره شویم.
فقط نباید فراموش کنیم که هستیم. دموکراسی اثربخش است. اختلاف نظر در دموکراسی طبیعی است. ممکن است مخالف هم باشیم ولی دشمن هم که نیستیم. همه ما آمریکایی هستیم.
07.11.2020
03:54
جو بایدن قرار است تا دقایقی دیگر در ویلمینگتون خطاب به هواداران خود صحبت کند، این در حالیست که شمارش آرا در ایالت های باقیمانده همچنان در جریان است. به گزارش رسانه های آمریکا انتظار نمی رود در این سخنرانی بایدن ادعای پیروزی کند با این حال پیش بینی می شود نسبت به روند شمارش آرا و پیشتازی اش در ایالت های همچون پنسیلوانیا موضع گیری کند. 
جو بایدن نامزد دموکزاتها
07.11.2020
03:39
با شمارش آرای بیشتر، اختلاف بایدن و ترامپ در پنسیلوانیا از مرز 27 هزار رای گذشت (27130 رای)
07.11.2020
03:10
دیوان عالی آمریکا شامگاه جمعه با بخشی از درخواست ستاد جمهوریخواهان در پنسیلوانیا موافقت کرد. به این ترتیب مقرر شده آرای پستی واصله در روز انتخابات و بعد از آن تا بعدازظهر جمعه به تفکیک از آرای دیگر شمارش شوند ولی با درخواست جمهوریخواهان مبنی بر توقف شمارش آرا موافقت نشد.
07.11.2020
02:29
رییس یکی از مراکز شمارش اصلی آرا در جورجیا ابراز امیدواری کرد که تکلیف 4600 رای باقیمانده شامل 3800 رای ماخوذه شمارش نشده و 800 رای پستی مربوط به نظامیان تا قبل از شامگاه جمعه بوقت محلی نهایی شود.
ریچارد بارون  تصریح کرد پیام های تهدید آمیز خطاب به وی و پرسنلش در فضای مجاری بطرز عجیبی تشدید شده است و او از سوی کابران متهم به «دزدیدن آرا» شده است، اتهامی که بزعم وی بی اساس است.
این در حالیست که طبق آخرین براوردهای رسانه های آمریکایی بایدن حدود 4 هزار رای بیشتر از ترامپ در جورجیا کسب کرده است
پیشتر ترامپ نسبت به مفقود شدن آرای ارسالی نظامیان جورجیا ابراز تردید کرده بود.
07.11.2020
01:50
بازداشت مردان مسلح در نزدیکی مرکز شمارش آرا در فیلادلفیا
پلیس فیلادلفیا از دستگیری دو مرد مسلح در حوالی مرکز شمارش آرا انتخابات خبر داد. به گزارش آسوشیتدپرس این دو مرد 42 و 61 ساله با خود سلاح گرم به همراه داشتند و از ویرجینیا  بیچ خود را به محل شمارش آرا رسانده بودند و پس از گزارش اف بی آی در مورد هدف آنها از این سفر روز پنجشنبه بازداشت شدند. 
07.11.2020
01:22
07.11.2020
01:21
دونالد ترامپ دقایقی پیش بر مواضع پیشین خود درباره نتیجه انتخابات تاکید کرد. او در حساب توییتر خود نوشت: «از همان اواخر شب انتخابات در تمامی این ایالت ها با فاصله جلو بودم اما هر چه پیش رفتیم بطرز معجزه آسایی شاهد از بین رفتن این برتری بودیم. شاید این برتری با روند قانونی که  تیم حقوقی ما به جریان انداخته اند دوباره از آن ما شود.»

 
07.11.2020
00:50
شمارش آرا در ایالت های کلیدی همچنان با برتری جوبایدن در جریان است. اعلام پیروز نهایی این انتخابات اکنون و در این مرحله منوط به اعلام ایالت هایی است که شمارش در آنها در جریان است. هر یک از این ایالت ها قوانین خاصی در شمارش و نحوه اعلام فرد پیروز دارند مسله ای که اعلام  نامزد پیروز را به تاخیر انداخته است. مشارکت در این انتخابات نزدیک 67 درصد بوده که دستکم طی یک قرن گذشته یک رکورد محسوب می شود.
07.11.2020
00:41
طرفداران دونالد ترامپ روز جمعه در ایالت هایی که شمارش آرا در جریان است با تظاهرات و تجمع مقابل ستادهای شمارش آرا از سخنان دونالد ترامپ مبنی بر تخلف گسترده در شمارش آرا حمایت کردند. برخی از این افراد با سلاح گرم در تجمع حضور پیدا کرده بودند و شعار بازداشت کارکنان حوزه های شمارش آرا سر می دادند.
تجمع اعتراضی هواداران ترامپ در پنسیلوانیا. جمعه ششم نوامبر آسوشیتدپرس

مطالب مرتبط