Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مهاجمی با چاقو نگهبان کنسولگری فرانسه در شهر جده عربستان را زخمی کرد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP photo
Copyright AP photo
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی روز روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر/۸ آبان از حمله مهاجمی به نگهبان کنسولگری فرانسه در عربستان سعودی خبر داد.

آگهی

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی روز روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر/۸ آبان از حمله مهاجمی به نگهبان کنسولگری فرانسه در شهر جده خبر داد. پلیس عربستان می‌گوید فرد مهاجم را که با چاقو به نگهبان کنسولگری حمله کرده، دستگیر کرده است.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی گزارش داده نگهبان مذکور جراحات اندکی برداشته و برای درمان به بیمارستان منتقل شد. عامل این حمله ۴۰ سال دارد، اما هنوز جزئيات بیشتری از هویت و انگیزه‌های احتمالی فرد مذکور منتشر نشده است.

سفارت فرانسه در عربستان طی بیانیه‌ای به دو زبان عربی و فرانسوی ضمن تایید انجام این حمله تاکید کرد نگهبان مذکور به بیمارستان منتقل شده و خطری جان او را تهدید نمی‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: «حمله به کنسولگری به عنوان یک مکان دیپلماتیک به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و ما شدیدا آن‌را محکوم می‌کنیم.»

این حمله ساعاتی پس از آن رخ داد که مردی با فریاد «الله اکبر» در شهر نیس فرانسه یک زن را سر برید دو نفر دیگر را هم کشت. شهردار نیس این جنایت را یک حمله تروریستی توصیف کرده است.

فرانسه هنوز از ماجرای چاپ کاریکاتور مجله شارلی ابدو درباره پیامبر اسلام رنج می‌برد. ابتدا یک فرد چچنی، در حومه پاریس سر یک معلم تاریخ که تصاویر این کاریکاتور را در مدرسه به نمایش گذاشته بود، برید و سپس تنش‌ها میان کشورهای اسلامی و فرانسه بر سر این موضوع بالا گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه در ایتالیا و فرانسه از مقام‌های دولتی محافظت می‌شود؟

تیراندازی در سفارت عربستان سعودی در لاهه؛ پلیس هلند تحقیقات را آغاز کرد

حمله با چاقو در سه شهر مختلف فرانسه خنثی شد