Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی در پی حملۀ هوایی به اردوگاه شورشیان در شمال‌غرب سوریه

 Idlib
Idlib Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این حمله که روز دوشنبه انجام شد، مرگبارترین حمله به سرزمین‌های تحت کنترل شورشیان طی هشت ماه اخیر یعنی از زمان برقراری آتش‌بس محسوب می‌شود.

آگهی

حملۀ هوایی به یک اردوگاه آموزشی متعلق به گروه اسلامگرای «فیلق الشام» در منطقه «جبل الدویلا» استان ادلب سوریه دست‌کم ۵۰ کشته برجای گذاشت.

بنا بر اعلام یوسف محمود، سخنگوی این گروهِ افراطی، تقریباً همین تعداد از نیروهای شورشی نیز زخمی شده‌اند. به گفتۀ او شماری از رهبران این اردوگاه آموزشی نیز در میان کشته شدگان حمله دیده می‌شوند.

این حمله که روز دوشنبه انجام شد، مرگبارترین حمله به سرزمین‌های تحت کنترل شورشیان طی هشت ماه اخیر یعنی از زمان برقراری آتش‌بس محسوب می‌شود.

سرزمین‌های شمال‌غرب استان ادلب، آخرین منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه است و فیلق الشام یکی از بزرگترین گروههای شورشی تحت حمایت ترکیه در خاک سوریه محسوب می‌شود.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: بیش از ۷۰ کشته و ۹۰ زخمی

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا که درگیری‌های سوریه را رصد می‌کند، آمار تلفات این حمله هوایی را بیشتر می‌داند. این مرکز، شمار کشته شدگان را ۷۸ و زخمی‌های آن را حدود ۹۰ نفر اعلام کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین بر این باور است که این حمله توسط نیروهای روسیه، متحد اصلی بشار اسد انجام شده است.

شورشیان مخالف حکومت بشار اسد می‌گویند که این حمله را تلافی خواهند کرد. ناجی مصطفی، دیگر سخنگوی شورشیان تحت حمایت ترکیه اعلام کرد: «همه جناح‌های حاضر در جبهه آزادی‌بخش ملی سوریه به این حملات پاسخ خواهند داد.» او افزود که به زودی پستهای متعلق به دولت روسیه همچنین نظامیان روسیه هدف قرار خواهند گرفت.

اگرچه با میانجی‌گری مسکو و آنکارا، حملات دولت سوریه به مناطق تحت کنترل شورشیان در ادلب که صدها هزار آواره بر جای گذاشت، متوقف شد و در این مناطق آش‌بس برقرار گردید، اما این آتش‌بس بسیار متزلزل است و تا‌کنون بارها نقض شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرتیپ اردوغان در ادلب سوریه درگذشت

حمله هوایی اسرائیل به سوریه؛ دمشق: موشک‌های اسرائیلی را منهدم کردیم

دست کم ۲ نفر در حمله اسرائيل به جنوب سوریه کشته شدند