Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودو؛ روس‌ها طلا و نقره اوزان سنگین گرنداسلم بوداپست را درو کردند

 جودو؛ روس‌ها طلا و نقره اوزان سنگین گرنداسلم بوداپست را درو کردند
Copyright IJF Media Team - Ben Urban
Copyright IJF Media Team - Ben Urban
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو جودوکار روس فینال دسته به اضافه۱۰۰ کیلوگرم را برگزار کردند که درنهایت این اینال تاسویف بود که با تبحر در فنون روی تشک موفق شد با امتیاز ایپون از سد تامرلان باشایف بگذرد و بر سکوی نخست بایستد.

آگهی

مسابقات جودوی گرند اسلم بوداپست، نخستین تورنمنت بین المللی این رشته ورزشی پس از همه‌گیری کووید۱۹، عصر یکشنبه ۲۵ اکتبر با معرفی برگزیدگان اوزان سنگین پایان یافت.

ستاره شب پایانی

میخائیل ایگولنیکوف، جودوکار روس ستاره شب پایانی گرند اسلم مجارستان بود. ایگولنیکوف که دو طلای گرند اسلم را در کارنامه دارد در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان با فن اوچی‌ماتا و در حالی که تنها بیست ثانیه از مبارزه گذشته بود حریفی از مغولستان را شکست داد و به مدال طلا رسید.

ورزشکار روس پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «همه حریفان جودوکاران قدرتمندی بودند. شرازادیشویلی (جودکار اسپانیایی)، قهرمان جهان شده، تات (حریف مجارستانی) مدال نقره جهانی گرفته و ...بقیه همه قوی بودند.»

طلای ۷۸ کیلوگرم زنان برای قهرمان فرانسوی

اودری چمومئو، جودوکار فرانسوی و دارنده مدال‌های مسابقات جهانی و المپیک موفق شد در فینال وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان هموطن‌اش استل پوزویت را با امتیاز وازاری شکست دهد و صاحب گردن آویز طلا شود.

چمومئو پس از دریافت مدال طلای خود از دستان پال اشمیت، عضو کمیته بین‌المللی المپیک و رئیس جمهوری سابق مجارستان گفت: «این نخستین مسابقه بعد از مدت‌ها وقفه بود. افراد تشنه مبارزه بودند زیرا تورنمنتی برگزار نشده بود. برای من هم بسیار خوشایند بود. من اینجا هستم و هنوز خیلی جوانم؛ به امید مسابقات بعد.»

فینال تمام روسی در سنگین ترین وزن مسابقات

دو جودوکار روس فینال دسته به اضافه۱۰۰ کیلوگرم را برگزار کردند که درنهایت این اینال تاسویف بود که با تبحر در فنون روی تشک موفق شد با امتیاز ایپون از سد تامرلان باشایف بگذرد و بر سکوی نخست بایستد.

طلای سنگین‌ترین وزن زنان برای ترکیه

کایرا سایت، جودوکار ترک و دارنده مدال برنز جهانی در سال گذشته موفق شد در مبارزه نهایی وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم نیهل شیخ روحو، حریف سرسخت تونسی را از پیش رو بردارد و صاحب مدال طلا شود.

جودوکار ترک مدال طلای خود را از دستان رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان دریافت کرد.

تکرار فینال تمام روس در دسته منهای ۱۰۰ کیلوگرم

ورزشکاران سنگین وزن روس در دسته منهای ۱۰۰ کیلوگرم نیز با شکست رقبا به فینال راه یافتند. در مبارزه نهایی نیاز ایلیاسوف دارنده مدال نقره مسابقات جهانی ۲۰۱۹ با امتیاز ایپون از سد هم‌وطنش آرمان آدامیان گذشت و بر سکوی نخست ایستاد.

ایلیاسوف مدال طلای خود را از دستان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

بهترین فن

بهترین فن روز پایانی تورنمنت گرند اسلم بوداپست یک «سوده تسوریکومی گوشی» بود که ژورجه فونسکا، جودوکار پرتغالی و قهرمان کنونی جهان در مبارزه رده بندی وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مقابل الکساندر ایدیر، حریف فرانسوی به اجرا در آورد تا به کسب مدال برنز این مسابقات را ترک کند.

مسابقات تور جهانی جودو بدین ترتیب پس از چند ماه وقفه به دلیل همه‌گیری بیماری کووید۱۹ با تورنمنت گرند اسلم بوداپست استارت خورد و در هفته‌های آینده نیز دنبال خواهد شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخشش جودوکاران فرانسوی در رقابت های مسترز دوحه؛ پادشاه، پادشاه ماند

جودو؛ ژاپن و گرجستان زرین ترین مدال های طلا را در دوسلدورف ربودند

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید