Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سفارت آمریکا در ترکیه هشدار امنیتی صادر و خدمات ویزا را متوقف کرد

سفارت آمریکا در ترکیه
سفارت آمریکا در ترکیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بیانیه این سفارتخانه آمده است که خدمات شهروندی و ویزا به طور موقت در تمام کنسولگری‌های ایالات متحده در ترکیه به حالت تعلیق در خواهد آمد.

آگهی

سفارت آمریکا در ترکیه با صدور هشدار امنیتی اعلام كرد به دنبال دریافت گزارش‌هایی درباره حمله احتمالی به آمریكایی‌ها و اتباع سایر کشورهای خارجی، خدمات كنسولی خود در استانبول را به طور موقت متوقف كرد.

سفارت آمریکا روز جمعه ۲۳ اکتبر (۲ آبان) با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه اعلام کرد: «نمایندگی ایالات متحده در ترکیه گزارش‌های معتبری از آدم‌ربایی و حملات تروریستی علیه شهروندان آمریکایی و اتباع خارجی در استانبول و نیز علیه سرکنسولگری ایالات متحده و مکان‌های بالقوه دیگر در ترکیه دریافت کرده است.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سفارت آمریکا در آنکارا، پایتخت ترکیه، از شهروندان آمریکایی خواسته است که در مکان‌های مختلف از جمله در ساختمان‌های بزرگ اداری، مراکز خرید و سایر مکان‌های تجمع خارجی‌ها رعایت جانب احتیاط را رعایت کنند. در بیانیه این سفارتخانه آمده است که خدمات شهروندی و ویزا به طور موقت در تمام کنسولگری‌های ایالات متحده در ترکیه به حالت تعلیق در خواهد آمد.

یک مقام سفارت آمریكا در ترکیه گفت: «نمایندگی دیپلماتیک آمریكا در تركیه به دلیل ارزیابی مداوم از شرایط امنیتی، این اطلاعیه را صادر كرد. این بیانیه به خودی خود گویاست. ما از حمایت دولت ترکیه در تأمین امنیت آمریکایی‌های مقیم این کشور و همچنین از شهروندان ترکیه که به سفارت و کنسولگری‌های ما مراجعه می‌کنند، سپاسگزاریم.»

گروه داعش و یک گروه شبه نظامی کرد غیرقانونی در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ حملات مهلکی را در خاک ترکیه انجام دادند. یک گروه چپ افراطی نیز پیش از این به سفارت آمریکا در آنکارا حمله کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا از شمار کارکنان بخش‌های دیپلماتیک خود در عراق می‌کاهد

تیراندازی به سفارت آمریکا در آنکارا

پیچیدگی‌های داخلی و منطقه‌ای عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه