پوتین: شخصا خواهان انتقال ناوالنی به آلمان شدم

Putin
Putin Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری روسیه در مخالفت با اتهامات مطرح شده از سوی الکسی ناوالنی که دولت روسیه را عامل مسمومیت خود به گاز اعصاب متهم کرده، گفت که اگر دولت روسیه قصد چنین کاری داشت اقدامات لازم برای انتقال سریع او به آلمان را فراهم نمی کرد.

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در یک نشست سالانه مشهور به «والدای» گفت که خود شخصا اجازه خروج و درمان الکسی ناوالنی، منتقد ۴۴ ساله کاخ کرملین، به آلمان را صادرکرده است.

ولادیمیرپوتین که در نشستی سالانه در شهر مسکو شرکت کرده بود، روز پنجشنبه گفت: «پس از درخواست همسر ناوالنی، شخصا از دفتر دادستان کل روسیه خواستم تا به این سیاستمدار مخالف دولت اجازه خروج از کشور را بدهد.»

الکسی ناوالنی در۲۰ اوت گذشته در پروازی به سمت سیبری بیهوش شد و برای درمان از بیمارستانی درسیبری مستقیما به آلمان منتقل و در یک بیمارستان در شهر برلین بستری شد.

نمونه های خونی گرفته شده از ناوالنی نشان می دادند که او به دلیل وجود نوعی از گاز اعصاب نوویچوک در بدن خود مسموم شده بود. وی که در حال حاضر دوران بهبودی کامل خود را در آلمان سپری می کند به رسانه ها گفت بدستور مستقیم کاخ کرملین مسموم شده است.

رئیس جمهوری روسیه اما در انکار سخنان این منتقد سرشناس اعلام کرد: « با وجود اینکه دادستان کل بدلیل تحقیقات علیه ناوالنی او را ممنوع الخروج کرده بود اما من بدون توجه به این موضوع از مسئولان خواستم هرچه سریعتر به اواجازه خروج از کشور داده شود.»

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که اگر دولت روسیه عامل حمله به الکسی ناوالنی بود هیچگاه اجازه نمی داد تا او به سرعت برای درمان به آلمان برود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الکسی ناوالنی از «دوستان گمنام خوش ‌قلب» برای نجات جانش تشکر کرد

همکلاسی سابق پوتین به ریاست دیوان عالی روسیه رسید

اولین اظهار نظر پوتین بعد از حمله موشکی و پهپادی مستقیم ایران به اسرائيل