خطای غیرقابل جبران دادگاه اسپانیا با صدور حکم آزادی یک رهبر مافیا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
مافیا
مافیا   -  کپی رایت  AP Photo

به ادعای روزنامه ال پائیس چاپ مادرید، ویتوریو رازو، رئیس یکی از مهم ترین گروه های مافیایی ایتالیا، در پی اشتباه روند دادرسی در بارسلونای اسپانیا آزاد و سپس ناپدید شد. آقای رازو هفته گذشته بازداشت شده بود.

این مرد ۴۱ ساله و یکی از رهبران اندرانگتا، یکی ازسه قدرت مافیایی جنوب ایتالیا، ابتدا تنها به اتهام زورگیری و اخاذی در اسپانیا بازداشت شده بود و قاضی پرونده تنها دو ساعت بعد از صدور حکم آزادی این ایتالیایی متوجه شد که او کیست.

قاضی مسئول پرونده بلافاصله پس از پی بردن به اشتباه، قرار بازداشت جدید صادر کرد با این حال نیروهای پلیس هنوز موفق به یافتن آقای رازو نشده اند.

نیروهای امنیتی و اطلاعاتی اسپانیا در همکاری با همتایان ایتالیایی خود بیش تر از دو سال است که قصد بازادشت این رئیس مافیای منطقه کالابریا را دارند. به گفته پلیس اسپانیا، تمام مکان هایی که پیش از بازداشت، محل استقرار رازو بوده است مورد تفتیش قرارگرفته اما هیچ اثری از او تاکنون پیدانشده است.

گفته می شود اطلاعات برای بازداشت این رهبر مافیایی ۱۲ اکتبر گذشته، نزدیک ده روز پیش، رسما به اطلاع پلیس ملی رسیده و در زمان بازداشت آقای رازو این موضوع روشن بوده است.

دهه هاست که سه قدرت مافیایی قدرتمند جنوب ایتالیا، کومورا در ناپل، اندرانگتای منطقه کالابریا و کوزانوسترا در جزیره سیسیل قدرت اقتصادی را دردست دارند و خواسته هایشان را به شهرداران و فرمانداران محلی تحمیل می کنند. هرچند که فعالیت های این گروه ها، خصوصا کوزانوسترا پس از ترور دو دادستان مشهور ایتالیایی پرسلینو و فالکونه در اوائل دهه نود میلادی، غیرمحسوس تر از قبل و زیرزمینی شده است.