Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پزشک مسلمان به دلیل دست ندادن با یک زن، تابعیت آلمانی نخواهد گرفت

دست دادن زن و مرد
دست دادن زن و مرد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به حکم دادگاه فردی که با «برداشتی بنیادگرایانه از فرهنگ و ارزش‌ها» از دست دادن خودداری می‌کند در واقع زنان را به مثابه «تهدیدی» که منجر به «وسوسه جنسی» او خواهند شد در نظر می‌گیرد و به این ترتیب «تلفیق در شرایط زندگی آلمانی» را رد کرده است.

آگهی

دادگاهی در آلمان روز جمعه گذشته تصمیم اتخاذ شده مبنی بر رد درخواست تابعیت یک پزشک مسلمان اهل لبنان را به دلیل خودداری او از فشردن دست یک زن تائید کرد.

این مرد ۴۰ ساله که از سال ۲۰۰۲ در آلمان زندگی می کند درجریان روند رسیدگی به درخواست دریافت تابعیت آلمانی از دست دادن با یک مسئول زن خودداری کرده بود. او که درخواست کسب شهروندی آلمان را در سال ۲۰۱۲ ارائه داده بود دلیل پرهیز از فشردن دست مامور زن را وعده اش به همسرش عنوان کرده بود. وی مدعی است که به همسرش قول داده است تا از دست دادن با زنان دیگر خودداری کند.

بنا به حکم روز جمعه دادگاه اداری ایالت «بادن وورتمبرگ» در جنوب آلمان فردی که با «برداشتی بنیادگرایانه از فرهنگ و ارزش ها» از دست دادن خودداری می کند در واقع زنان را به مثابه «تهدیدی» که منجر به «وسوسه جنسی» او خواهند شد در نظر می گیرد و به این ترتیب «تلفیق در شرایط زندگی آلمانی» را رد کرده است.

این پزشک لبنانی در سال ۲۰۱۲ هنگام ارائه درخواست تابعیت خود با امضای اظهارنامه ای ضمن اعلام وفاداری به قانون اساسی آلمان مخالفت خود را با «افراط گرایی» اعلام کرده بود. او سپس در آزمون کسب شهروندی آلمان نمره بالایی کسب کرد اما در سال ۲۰۱۵ برای دریافت گواهی تابعیت آلمانی خود حاضر به دست دادن با یک مسئول زن نشد. این مسئول زن به این ترتیب تصمیم گرفت تا با عدم تحویل گواهی تابعیت آلمانی به این پزشک مسلمان درخواست کسب شهروندی او را در آخرین مرحله رد کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دادگاه اداری ایالت بادن وورتمبرگ اعلام کرده است که این مرد ۴۰ ساله می تواند درخواست تجدیدنظر در حکم صادره را به دلیل «اهمیت بنیادی» این پرونده به دیوان اداری فدرال ارائه کند. دادگاه اداری بادن وورتمبرگ فشردن دست دیگری را عملی «عمیقا ریشه دار در زندگی اجتماعی، فرهنگی و حقوقی» آلمان تشخیص داده است. در حکم این دادگاه آمده است که دست دادن «نحوه زندگی ما با یکدیگر را شکل می دهد.»

در این حکم همچنین خودداری از دست دادن براساس جنسیت طرف مقابل مخالفت با اصل «برابری» توصیف شده است. در قانون اساسی آلمان بر اصل «برابری» تاکید شده است.

دادگاه اداری ایالت بادن وورتمبرگ در حکم خود ضمن اشاره به توصیه های کنونی مقامات بهداشتی مبنی بر پرهیز از دست دادن به دلیل شیوع ویروس کرونا ابراز اطمینان کرده است که عمل دست دادن شهروندان با یکدیگر پس از همه گیری بیماری «کووید ۱۹» ادامه خواهد یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحث و جدال تلویزیونی دو زن مسلمان سوئدی درباره ممنوعیت روسری در مدارس

ویروس کرونا؛ وزیر کشور آلمان از دست دادن با مرکل خودداری کرد

جریمه ۵۰ هزار دلاری شرکت هواپیمایی دلتا به دلیل تبعیض علیه مسلمانان