انفجار مهیب در مرکز ولایت غور افغانستان حداقل ۱۴ کشته و ۱۰۰ مجروح به جا گذاشت

عکس تزیینی؛ صحنه انفجاری در کابل، پایتخت.
عکس تزیینی؛ صحنه انفجاری در کابل، پایتخت. Copyright Rahmat Gul/Copyright 2019 .
Copyright Rahmat Gul/Copyright 2019 .
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت داخله افغانستان این انفجار مهیب در نزدیکی ساختمان فرمانده پلیس و در مقابل ریاست امور زنان و اداره شهدا و معلولین این ولایت روی داده است.

آگهی

یک خودرو بمبگذاری شده حوالی ساعت ۱۱ یکشنبه ۲۷ مهر (میزان) در شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور افغانستان منفجر شد.

به گفته طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان این انفجار مهیب که در نزدیکی ساختمان فرمانده پلیس و در مقابل ریاست امور زنان و اداره شهدا و معلولین این ولایت روی داد، دست کم ۲۰ کشته و مجروح بر جای گذاشته است.

با این حال، جدیدترین گزارش‌ها از کشته شدن حداقل ۱۴ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ نفر حکایت دارد. بیم این می رود که شمار زخمی و قربانیان این انفجار افزایش یابد.

نه طالبان و نه گروه دیگری هنوز مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته ‌است. با این وجود، وزارت امور داخله افغانستان، طالبان را مسئول انفجار امروز در مرکز ولایت غور می‌داند.

به نوشته خبرگزاری افق، طارق آرین، سخنگوی این وزارتخانه در توییتی طالبان را «بنیان‌گذار و زمینه‌ساز اعمال تروریستی و انتحاری در افغانستان» خوانده و انفجار امروز را «جنایت جنگی» توصیف کرده است.

به گفته جمعه‌گل یعقوبی، رئیس صحت عامه (سازمان بهداشت) غور، بیشتر قربانیان انفجار امروز غیرنظامیان هستند و در میان کشته‌ها و زخمی‌ها نیروهای امنیتی افغانستان نیز دیده می‌شوند. آقای یعقوبی اشاره‌ای به شمار تلفات جانی نظامیان نکرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خونین‌ترین روز افغانستان از زمان آغاز مذاکرات دوحه؛ طالبان ۵۷ نظامی را کشتند

صلح طالبان با دولت افغانستان؛ مانع اصلی مذاکرات بین‌الافغان چیست؟

آرژانتین از پاکستان و سریلانکا خواست وزیر کشور ایران را بازداشت کنند