شبکه توییتر بار دیگر توییت ترامپ را درباره کرونا «گمراه‌کننده» نامید

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس جمهوری آمریکا در توییتر مدعی شده بود که به گواه پزشکان، دیگر نه به بیماری کووید۱۹ مبتلا می‌شود و نه کسی را آلوده خواهد کرد

آگهی

توییتر روز یکشنبه ۱۱ اکتبر بار دیگر یکی از توییت‌های دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا را علامت‌دار و آن ‌را مصداق انتشار اطلاعات گمراه‌کننده معرفی کرد.

آقای ترامپ در پست توییتری خود مدعی شده بود که دیگر نه کرونا می‌گیرد و نه کسی را به بیماری کووید۱۹ آلوده خواهد کرد. بلافاصله پس از انتشار، توییتر پست رئيس جمهوری آمریکا را نشان‌دار کرده و در پیامی نوشت: «این توییت قوانین توییتر درباره انتقال اطلاعات گمراه‌کننده و بالقوه مضر درباره ویروس کرونا را نقض می‌کند. با این‌حال توییتر ضمن سلب مسئولیت از خود، تصمیم گرفته این توییت را در دسترس نگه دارد چراکه ممکن است این اقدام به نفع منافع عمومی باشد.»

سخنگوی توییتر در این خصوص به خبرگزاری رویترز گفت: «توییت رئيس جمهوری آمریکا حاوی اطلاعاتی با ادعاهای پزشکی و بهداشتی گمراه‌کننده است و به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم این موضوع را به اطلاع عموم برسانیم.»

روز گذشته به طور کامل از تحت نظر قرار داشتن پزشکان کاخ سفید خارج شدم. این بدان معناست که من نمی‌توانم آن (کرونا) را بگیرم (مصون شده‌ام) و نمی‌توانم آن را به کسی بدهم. خیلی خوب است که این را بدانید

پیش از این در شامگاه شنبه ۱۰ اکتبر پزشک کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که خطر انتقال ویروس کرونا از دونالد ترامپ به دیگران وجود ندارد. این یادداشت در حالی منتشر شد که برخی پزشکان متخصص تاکید دارند تنها ۱۰ روز پس از تشخیص اولیۀ این عفونت است که می‌توان اطمینان یافت هیچ راهی برای سرایت کرونا از فرد آلوده به دیگران وجود ندارد.

در بخشی از بیانیه دکتر شان کانلی، پزشک کاخ سفید آمده است که «بر اساس استانداردهای شناخته شدۀ فعلی» از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، دیگر این خطر که دونالد ترامپ عامل انتقال ویروس کرونا باشد، وجود ندارد.

با این وجود در این یادداشت کوتاه، هیچ اشاره‌ای به این موضوع که آیا نتیجۀ آخرین تست کرونای آقای ترامپ منفی بوده یا خیر، نشده بود.

حواشی پیرامون ابتلای رئیس جمهوری آمریکا به ویروس کرونا تازه‌ترین نمونۀ نشان‌دار شدن توییت‌های رئيس جمهوری آمریکا از سوی توییتر است، اما این اتفاق پیش‌تر هم در خصوص موضوعات دیگر رخ داده بود. در آخرین نمونه چند روز پیش این شبکه اجتماعی صحت ادعای دونالد ترامپ در خصوص رای‌گیری پستی در انتخابات آمریکا را زیر سوال برده بود.

ترامپ در پست مذکور نوشته بود: «آرای رسیده از ایالت‌ها را نمی‌توان به طور دقیق شمارش کرد. چیزهای زیادی پیش‌ از این بسیار اشتباه پیش رفته‌اند.»

توئیتر زیر این پیام ترامپ نیز نوشته‌ای با این مضمون قرار داد: «بیاموزید که چگونه رای گیری از طریق پست امن و ایمن است».

دونالد ترامپ که درحال آماده سازی خود برای از سر گیری مبارزات انتخاباتی و دیگر فعالیتهایش است، در اولین دیدار سخنرانی عمومی در روز شنبه نیز پس از لحظاتی، ماسک خود را برداشت و ضمن نادیده گرفتن توصیه‌های بهداشتی دولت خودش، اعلام کرد که دچار شدن به این بیماری، باعث شده تا او شناخت بهتری از آن پیدا کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تا انتخابات آمریکا؛ موقعیت ترامپ و بایدن در ۸ ایالت تعیین‌کننده چگونه است؟

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود