معاون وزیر بهداشت: اربعین را برگزار نکردیم، برای مراسم شجریان هم تجمع نکنید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تجمع دوستداران شجریان در برابر بیمارستان جم
تجمع دوستداران شجریان در برابر بیمارستان جم   -   کپی رایت  AP Photo

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران به دوستداران شجریان توصیه کرد که برای خاکسپاری و بزرگداشت او تجمع نکنند.

آقای حریرچی روز جمعه ۱۸ مهر با اشاره به مراسم خاکسپاری محمدرضا شجریان در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت که هرگونه تجمعی می‌تواند موجب انتشار بیماری کووید۱۹ شود. معاون کل وزارت بهداشت همچنین گفت: «در حال حاضر ما در شرایط بسیار خطیر و خطرناکی از نظر ابتلا مردم‌مان به بیماری کرونا هستیم و ظرفیت بیمارستان‌ها رو به تکمیل است.»

وی با اشاره به دستورالعمل‌های جهانی کرونا افزود: «در این شرایط، طبق توصیه سازمان جهانی بهداشت، هرگونه تجمعی با هر نیتی که انجام می‌شود، می‌تواند موجب انتشار بیماری کووید۱۹ شود.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حریرچی تاکید کرد: «ما احساسات مردم عزیز و دوستداران عزیز استاد شجریان را درک می کنیم. در عین حال شاهد تجمعاتی در تهران هم بودیم، اما خواهش و تقاضا می‌کنیم که در مشهد که محل تدفین استاد شجریان است، هیچگونه تجمعی رخ ندهد. مطمئنا روح استاد هم خواستار این است که مردم ما سالم باشند. همانطور که اربعین را برگزار نکردیم، مراسمات اینچنینی را هم نباید برگزار کنیم.»

بستری بیماران غیراورژانسی ممنوع شد

معاون کل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایسنا همچنین اعلام کرد با توجه به کثرت مراجعان سرپایی و بستری مبتلایان به کرونا، بستری سایر بیماران غیر اورژانسی در بیمارستان‌ها طبق بخشنامه معاونت درمان وزارت بهداشت ایران تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است.

آقای حریرچی با بیان این مطلب گفت: «داروخانه‌های بیمارستانی مکلف هستند که کلیه داروهای تجویزی بیماران کرونایی را تهیه کنند.»

وی تاکید کرد که راه اصلی برون رفت از شرایط فعلی رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی است.