پلیسِ متهم به قتل جورج فلوید به طور مشروط از زندان آزاد شد

از چپ به راست: درک شاوین، پلیس متهم به قتل جورج فلوید، جی الكساندر كوئنگ ، توماس لین
از چپ به راست: درک شاوین، پلیس متهم به قتل جورج فلوید، جی الكساندر كوئنگ ، توماس لین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درک شاوین، افسر سابق پلیس در مینیاپولیس آمریکا که به قتل درجه دوی جورج فلوید، مرد سیاه پوست غیر مسلح، متهم شده با سپردن وثیقه ۱ میلیون دلاری روز چهارشنبه به طور مشروط از زندان آزاد شد.

آگهی

درک شاوین، مامور سابق پلیس در مینیاپولیس آمریکا که متهم به قتل درجه دوی جورج فلوید، مرد سیاه پوست غیرمسلح است با سپردن وثیقه ۱ میلیون دلاری روز چهارشنبه به طور مشروط از زندان آزاد شد.

آقای شاوین که در ابتدا در زندان «رامسی کاونتی» با «قتل درجه سه» تفهیم اتهام شده بود از ۳۱ مه (۱۱ خرداد) به زندان فوق امنیتی «اوک‌پارک هایتس» در مینه‌سوتا منتقل شد.

مطابق تصاویر منتشر شده، درک شاوین، افسر سابق پلیس با فشردن زانوی خود بر روی گردن آقای فلوید که نزدیک به هشت دقیقه ادامه داشته، موجب مرگ او در ۲۵ مه گذشته شد. رخدادی که به برخاستن موجی از اعتراض‌های جهانی به عدم رعایت حقوق سیاه‌پوستان و کم توجهی به ارزش جان آنها شد.

البته افزون بر آقای شاوین، سه افسر دیگر پلیس به نام‌های جی الكساندر كوئنگ ، توماس لین و تو تائو نیز به اتهام مباشرت و همکاری در قتل در زندان به سر می‌بردند که آنها نیز روز چهارشنبه با قید وثیقه به طور مشروط آزاد شده‌اند.

هر چهار افسر پلیس در مارس آینده در دادگاه محاکمه خواهند شد و در این میان مطابق تازه‌ترین اعلام، اتهام آقای شاوین قتل درجه دوم و آدم‌کُشی تعیین شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بن کراپ، وکیل خانواده آقای فلوید در واکنش به خبر آزادی مشروط آقای شوین با قرار وثیقه، گفته که «یاد آوری دردناکی است ولی متاسفانه هنوز با تحقق عدالت فاصله داریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خشم ستارگان ان بی ای از عدم محاکمه پلیس های کنوشا که جیکوب بلیک را فلج کرده اند

«طرفدار» ترامپ مقابل کاروان معترضان به نژاد پرستی صحنه مرگ فلوید را بازسازی کرد

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است