Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اصرار نرخ رسمی و آزاد دلار بر حفظ رکورد تاریخی؛ قیمت سکه و طلا کاهش یافت

تابلوی قیمت و ویترین یک صرافی در تهران
تابلوی قیمت و ویترین یک صرافی در تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود ادامه صعود نرخ ارز در بازار ایران، کاهش نسبی قیمت جهانی طلا موجب شد تا قیمت طلا و سکه طلا در بازار تهران کاهش یابد.

آگهی

همزمان با اصرار بانک مرکزی ایران بر حفظ نرخ رسمی ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومانی عرضه دلار، بهای آزاد این ارز به پیشروی خود به سمت ۳۰ هزار تومان ادامه می‌دهد.

بانک مرکزی ایران روز سه‌شنبه نرخ رسمی عرضه دلار از طریق شبکه رسمی صرافی‌های تحت نظارت خود را با جهشی هزار تومانی تا سطح تاریخی ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش داده بود. هر چند عرضه‌‌ دلار در این نرخ موجب شد تا طی دو روز گذشته سرعت پیشروی قیمت آزاد دلار به سمت رکورد تاریخی ۳۰ هزار تومان کندتر شود ولی هر دلار آمریکا در معاملات روز چهارشنبه بازار تهران در مجموع نزدیک به ۵۰ تومان دیگر نسبت به روز سه‌شنبه گران‌تر شد و قیمت آن از مرز ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان عبور کرد.

قیمت آزاد دلار در بازار تهران در پایان هفته گذشته به نرخ بی‌سابقه ۳۰ هزار تومان رسید. این نرخ طی معاملات هفته جاری تا ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش یافت ولی بار دیگر روند صعودی بر آن حاکم شد.

هر یورو نیز روز چهارشنبه در بازار آزاد تهران ۳۵ هزار تومان خرید و فروش شد که ۸۰۰ تومان بالاتر از نرخ رسمی بانک مرکزی ایران بود.

با وجود ادامه صعود نرخ ارز در بازار ایران، کاهش نسبی قیمت جهانی طلا موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در بازار تهران با افت ۱۰۰ هزار تومانی تا ۱۴ میلیون و ۸۵۰ تومان عقب‌نشینی کند. در همین حال، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز روز چهارشنبه حدود ۱۲ هزار تومان کاهش یافت و به یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان رسید.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هر اونس طلا بعدازظهر چهارشنبه هزار و ۸۸۵ دلار در بازارهای جهانی معامله شد که در مقایسه با نرخ صبح امروز نزدیک به ۱۰ دلار پایین‌تر بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دلار به مرز روانی ۳۰ هزار تومان رسید

دلهره بازار ارز در آستانه انتخابات آمریکا؛ بُرد ترامپ یا بایدن چه تاثیری بر نرخ دلار دارد؟

رکورد تاریخی بهای ارز و سکه در ایران؛ دلار از مرز ۶۴ هزار تومان گذشت