عربستان: ۱۰ نفر را به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران ایران بازداشت کردیم

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی  با استفاده از  آسوشیتدپرس
عربستان می‌گوید یک «گروه تروریستی» مرتبط با ایران را متلاشی کرده است
عربستان می‌گوید یک «گروه تروریستی» مرتبط با ایران را متلاشی کرده است   -  Copyright  CANVA PRO عکس تزیینی

عربستان سعودی روز دوشنبه ۲۸ سپتامبر اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور «یک هسته تروریستی» را کشف و ۱۰ نفر را بازداشت کرده‌اند. آن‌ها مدعی شدند که این گروه در ارتباط با سپاه پاسداران ایران بوده است.

در بیانیه‌ای که از سوی ریاست بخش امنیت کشور صادر شده، آمده است که «گروه‌های شبه‌نظامی به سه نفر از بازداشت شده‌ها در اکتبر ۲۰۱۷ در ایران برای ساخت مواد منفجره آموزش داده‌اند.»

این نهاد تاکید کرده است که «این گروه از سوی نیروهای امنیتی در تاریخ ۲۳ سپتامبر (۴ مهر) متلاشی شد و در دو مکان از آن‌ها سلاح‌هایی مانند اسلحه‌های تک تیرانداز و اسلحه کمری کشف و توقیف شد.»

طبق گزارش آسوشیتدپرس، این نهاد امنیتی عربستانی جزییات یا شواهد بیشتری درباره این گروه ادعایی مانند محل بازداشت متهمان ارائه نداده است. در این بیانیه آمده است به دلیل اینکه تحقیقات همچنان ادامه دارد، هویت بازداشت شدگان فاش نمی‌شود.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که یکشنبه هفته گذشته نیز بحرین مدعی شد که «عملیات تروریستی» مورد حمایت ایران در این کشور را در اوائل سال جاری میلادی خنثی کرده است.

وزارت کشور بحرین گفته بود که این حمله با حمایت سپاه پاسداران ایران برنامه ریزی شده بود.

تلویزیون دولتی عربستان سعودی نیز همزمان گزارش کرده بود که بحرین در جریان کشف و خنثی سازی نقشه یک «گروه شبه نظامی وابسته به ایران» برای حمله به دیپلمات‌ها و شهروندان خارجی، ۹ نفر را دستگیر کرده است. البته در گزارش رسانه‌های عربی از جمله تلویزیون دولتی عربستان به زمان عملیات و دستگیری‌ها اشاره نشده بود.