Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نیویورک تایمز: ترامپ در سال ۲۰۱۶ فقط ۷۵۰ دلار مالیات داده است

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بخش دیگری از این گزارش آمده که آقای ترامپ زمانی که برنامه تلویزیونی اجرا می‌کرد در اظهارنامه مالیاتی‌اش ۷۰ هزار دلار از درآمدش را به‌عنوان هزینه آرایش و پیرایش مو کسر کرده است.

آگهی

روزنامه نیویورک تایمز ادعا کرد که به سوابق مالیاتی دو دهه اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دست پیدا کرده و دریافته است که او در بیشتر سال‌های اخیر مالیات شخصی خود را به دولت فدرال پرداخت نکرده است.

این روزنامه که به حزب دموکرات‌ آمریکا نزدیک است، روز یکشنبه ۲۸ سپتامبر (۸ مهر) وعده داد که به زودی اسناد این ادعا را منتشر می‌کند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

از آنجا که مطلب نیویورک تایمز پیش از نشست خبری روز یکشنبه دونالد ترامپ منتشر شد، رئیس جمهوری آمریکا در این نشست به آن واکنش نشان داد و آن را «یک خبر کاملا جعلی» خواند. آقای ترامپ با رد این خبر گفت: «در واقع من مالیات داده‌ام. اما به محض آن که اوراق مالیاتی‌ام انجام شود، خواهید دید.»

نیویورک تایمز می‌نویسد که دونالد ترامپ در سالی که رئیس جمهور شد و نیز در سال نخست ریاست جمهوری‌اش فقط ۷۵۰ دلار مالیات داده است. به نوشته این روزنامه، سوابق مالیاتی دو دهه اخیر ترامپ و شرکت‌هایش نشان می‌دهد که اندک مالیات پرداختی او هم بیشتر بابت زیان مالی است که شرکت‌های او در اظهارنامه‌های مالیاتی خود آورده‌اند.

به جز شخص دونالد ترامپ، مجموعه اقتصادی تحت مالکیت او نیز ادعای مطرح شده در گزارش نیویورک تایمز را رد کرده و گفته است که ترامپ تا کنون «ده‌ها میلیون دلار» مالیات داده است.

نیویورک تایمز می‌نویسد که بدهی‌های شخصی دونالد ترامپ بابت ضرر شرکت‌هایش به ۳۰۰ میلیون دلار می‌رسد که موعد بازپرداخت آنها تا چهار سال دیگر تمام خواهد شد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده که آقای ترامپ زمانی که برنامه تلویزیونی اجرا می‌کرد در اظهارنامه مالیاتی‌اش ۷۰ هزار دلار از درآمدش را به‌عنوان هزینه آرایش و پیرایش مو کسر کرده است. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

گزارش این روزنامه در حالی منتشر می‌شود که آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری است و برخی می‌گویند خبر مالیات ندادن ترامپ ممکن است به زیان او در این رقابت سیاسی بزرگ منجر شود. چهار سال قبل، در آستانه دور پیش انتخابات نیز گزارش‌هایی مبنی بر فرار مالیاتی ترامپ منتشر شد و او بر خلاف روال نامزدهای ریاست جمهوری، پیش از انتخابات درباره دارایی‌ها و مالیات شخصی خود چیزی نگفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای عضو کارزار ۲۰۱۶: ترامپ به جای پنس دخترش را برای معاونت مدنظر داشت

اعتراضات ضد ترامپ در آمریکا؛ ترامپ اظهار نامه های مالیاتی اش را منتشر کند

ترامپ ممکن است دو دهه مالیات پرداخت نکرده باشد