سپاه پاسداران از راکت هدایت شونده و موشک بالستیک جدید رونمایی کرد

Sepahnews
Sepahnews   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

رونمایی از این تجهیزات در حالی صورت می‌گیرد که تنها یک هفته پیش از این، آمریکا با استناد به شواهد دست داشتن ایران در نارآمی‌های خاورمیانه، رسما و بطور یکجانبه اعمال دوبارۀ تحریم‌های لغو شدۀ سازمان ملل علیه این کشور را اعلام کرد و افزود که تحریم تسلیحاتی ایران نیز بطور دائمی تمدید خواهد شد.

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی روز یکشنبه در جریان برگزاری نمایشگاه دائمی محصولات هوافضای سپاه، از دو محصول جدید خود رونمایی کرد؛اولین راکت‌ هدایت شونده هوا به سطح و جدیدترین موشک بالستیک دریایی ساخت ایران.

بنا بر گزارش خبرگزاری تسنیم، اگرچه پیش از این راکت‌های سطح به سطح آنهم در کالیبرهای مختلف توسط سپاه به نمونه‌‌های هدایت شونده و نقطه زن تبدیل شده بودند اما این اولین بار بود که راکت‌های هوا به سطح نیز هدایت‌پذیر می‌شدند.

خبرگزاری تسنیم
اولین راکت‌ هدایت شونده هوا به سطح ساخت ایرانخبرگزاری تسنیم

موشک «ذوالفقار بصیر» با بردی بیش از ۷۰۰ کیلومتر نیز جدیدترین موشک بالستیک دریایی سپاه از نسل موشکهای خلیج فارس است. پیش از این موشک‌های خلیج فارس و هرمز (بالستیک دریایی) در حدود ۳۰۰ و ۲۵۰ کیلومتر برد داشتند.

خبرگزاری تسنیم
ذوالفقار بصیرخبرگزاری تسنیم

رونمایی از این تجهیزات در حالی صورت می‌گیرد که تنها یک هفته پیش از این در ۲۰ سپتامبر، ایالات متحده آمریکا با استناد به شواهد دست داشتن ایران در نارآمی‌های ایجاد شده در منطقه خاورمیانه، رسما و بطور یکجانبه اعمال دوبارۀ تحریم‌های لغو شدۀ سازمان ملل علیه این کشور را اعلام کرد و افزود که تحریم تسلیحاتی ایران نیز بطور دائمی تمدید خواهد شد.

آمریکا هشدار داد آن دسته از اعضای سازمان ملل متحد که این تحریم‌ها را رعایت نکنند، عواقب و پیامدهای آن را خواهند دید.

واشنگتن همچنین روز دوشنبه ۲۱ سپتامبر، بخش دیگری از شرکت‌ها و نهادهای ایرانی از جمله وزارت دفاع به همراه ۲۶ شخص حقیقی و حقوقی را به فهرست افراد و سازمان‌های تحریم شده اضافه کرد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

تحریم‌های آمریکا علیه ایران