Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعتراض سراسری در پرتغال؛ کارگران خواستار افزایش ۳۳ درصدی حداقل دستمزد شدند

کارگر معترض پرتغالی به افزایش اخراج از کار و دستمزدهای پایین
کارگر معترض پرتغالی به افزایش اخراج از کار و دستمزدهای پایین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران کارگر معترض پرتغالی روز شنبه در شهرهای مختلف این کشور تجمع کردند و با سردادن شعارهایی با مضمون مخالفت با تضییع حقوق کارگران از دولت پرتغال خواستند تا حداقل دستمزد از ۶۳۵ یوروی فعلی به ۸۵۰ یورو افزایش دهد.

آگهی

هزاران کارگر معترض پرتغالی روز شنبه در شهرهای مختلف این کشور تجمع کردند و خواستار افزایش دستمزد و اقدامات بیشتر دولت برای حمایت از مشاغلی شدند که در پی شیوع ویروس کرونا مورد تهدید واقع شده‌اند.

کارگران شرکت کننده در این تجمع سراسری مسالمت‌آمیز با فراخوان بزرگترین اتحادیه کارگری پرتغال(CGTP) برگزار شد، در حالی که ماسک بر چهره داشتند و فاصله اجتماعی را رعایت کرده بودند، با سردادن شعارهایی با مضمون مخالفت با تضییع حقوق کارگران از دولت پرتغال خواستند تا حداقل دستمزد از ۶۳۵ یوروی فعلی به ۸۵۰ یورو افزایش دهد.

معترضان در این تجمع اعتراضی شعار می‌دادند:«حقوق کارگران روز به روز بیشتر دزدیده می‌شود.» و «ترس از همه‌گیری کرونا نمی‌تواند حقوق ما را تضییع کند.»

مطابق آمار رسمی، شمار بیکاران در پرتغال طی ماه اوت به بیش از ۴۰۰ هزار نفر رسیده و در مقایسه با سال گذشته میلادی حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.

در منطقه الگاروه واقع در جنوب این کشور که اقتصاد آن وابستگی زیادی به صنعت گردشگری دارد، تعداد بیکاران در ماه اوت در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۷۷ درصد افزایش یافته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

دولت پرتغال به نخست وزیری آنتونیو کوستا، اقدامات مختلفی را از جمله پرداخت وام‌های کم بهره دولت و تعویق پرداخت‌های مالیاتی برای کمک به مشاغل آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشته است.

دولت پرتغال همچنین با پرداخت بخشی از دستمزد کارگران به کارفرمایان اجازه داده تا به جای اخراج کارگران شغل آنها را به طور موقت تعلیق کند و یا ساعت‌های کاری آنها را کاهش دهد. با این حال کارگران معترضی که روز شنبه به خیابان‌ها آمده بودند، معتقد بودند که این اقدام‌های دولت برای مهار تبعات اقتصاد شیوه ویروس کرونا همچنان ناکافی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهور پرتغال در داخل یک نانوایی خبر نامزدی خود در انتخابات را اعلام کرد

گزارش سالانه کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری: ترکیه در بین ۱۰ کشور بد برای کارگران جای گرفت

ایالات متحده: وقایع رفح موجب تغییر سیاست اسرائیل و توقف کمک‌های نظامی ما نمی‌شود