فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران: ۲۳ کشتی خارجی در توقیف ماست

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران   -  Copyright  خبرگزاری فارس

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران از توقیف ۲۳ «کشتی خارجی» توسط نیروهای نظامی ایران خبر داد.

آقای تنگسیری که در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با تلویزیون ایران شرکت کرده بود جزئیات بیشتری درباره مالکیت این کشتی‌ها و محموله آن‌ها نداد و تنها به این نکته اکتفا کرد که توقیف این کشتی‌ها برای مبارزه با قاچاق بوده است.

هم‌زمان با دور جدید تشدید تنش‌های ایران و آمریکا خبرها از توقیف چند نفتکش در این منطقه در سال گذشته حکایت داشت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در این گفت و گوی خبری در خصوص رهگیری روزهای گذشته ناوگروه آمریکایی توسط پهپادهای سپاه، گفت: «آمریکایی‌ها قریب به ۱۰ ماه در خلیج فارس حضور نداشتند و این کاروانی که جمعه ۲۸ شهریور وارد شد پس از ده ماه بود و بعد از اینکه این ناوهواپیمابر آمد، سه فروند شناور رزمی آن را اسکورت می کردند.»

آقای تنگسیری در ادامه گفت : «ناو هواپیمابر تمامی رادارهایش روشن بود و سه فروند بالگرد به پرواز در آورد و یک فروند هم آماده پرواز داشت. ما این شناروها را رصد کردیم و با ما همکاری کردند و در محل ایستایی این‌ها روبروی عسلویه آنها را رصد سطحی کردیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین با اشاره به الحاق پهپادهای جدید به نیروی تحت امرش از راه اندازی گروه پنجم پهپادی در منطقه سوم دریایی خبر داد.

او در خصوص مشخصات این پهپادها گفت که آن‌ها جنگنده و عمود پرواز و قادر به حمل بمب‌های لیزری هستند و می‌توانند ۱۵۰۰ کیلومتر برد پروازی داشته باشند.

آقای تنگسیری همچنین گفت که نیروی دریایی سپاه در آینده نزدیک به شناورهای اقیانوس پیمای ۶۵ کتری با قابلیت حمل بالگرد و شناورهایی با سرعت ۹۴ نات و موشک انداز با فورس ۴ مجهز می‌شوند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید