Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«انتقال مسالمت‌آمیز قدرت» در هاله‌ای از ابهام؛ ترامپ: باید ببینیم چه پیش می‌آید!

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئيس‌جمهوری آمریکا ضمن عدم ابراز تعهد خود به «انتقال مسالمت‌آمیز قدرت» از «تمدید قدرت» سخن گفت.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه حاضر نشد تعهد دهد که در صورت شکست وی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو انتقال مسالمت آمیز قدرت صورت خواهد گرفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده که در نظرسنجی ها از جو بایدن، رقیب دموکرات خود عقب افتاده است در نشستی خبری در کاخ سفید در پاسخ به پرسشی در مورد انتقال مسالمت آمیز قدرت گفت: «باید ببینیم چه پیش می آید!»

دونالد ترامپ همچنین بار دیگر ادعای خود مبنی بر وقوع تخلف در روند برگزاری انتخابات به ویژه فرایند ارسال رای با پست را تکرار کرد.

انتظار می رود که در این دوره از انتخابات آمریکا با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا رای دهندگان بیشتری نسبت به دوره های قبل تصمیم به ارسال رای خود با پست بگیرند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

انتقال مسالمت‌آمیز قدرت برای دموکراسی ما حیاتی است. بدون آن [شبیه] بلاروس می‌شود!
میت رامنی
سناتور جمهوریخواه و منتقد دونالد ترامپ

رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده در بخشی از سخنانش ضمن «فاجعه» توصیف کردن ارسال رای با پست تاکید کرد که در صورت لغو روند ارسال رای ها با پست به جای «انتقال قدرت»، «تمدید قدرت» روی خواهد داد.

جو بایدن در واکنش به سخنان روز چهارشنبه رئیس جمهوری آمریکا از این اظهارات انتقاد کرد. او پیش از این نسبت به عدم پذیرش نتیجه انتخابات از سوی دونالد ترامپ هشدار داده بود.

میت رامنی، سناتور جمهوریخواه ایالت یوتا که از منتقدان دونالد ترامپ محسوب می شود در صفحه توئیتر خود نوشت: «انتقال مسالمت آمیز قدرت برای دموکراسی ما حیاتی است. بدون آن [شبیه] بلاروس می شود!»

عدم تاکید دونالد ترامپ بر «انتقال مسالمت آمیز قدرت» در صورت شکست وی در انتخابات در حالی است که به دنبال مرگ روث بیدر گینزبرگ، قاضی دیوان عالی آمریکا نگرانی ها از وقوع بحرانی سیاسی و حقوقی پس از انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) افزایش یافته است.

بسیاری از تحلیلگران احتمال می دهند که دموکرات ها و جمهوریخواهان پس از انتخابات پیش رو وارد مناقشه ای حقوقی بر سر نتیجه رای گیری در ایالت های مختلف شوند. امری که می تواند پرونده انتخابات ۲۰۲۰ را مانند سال ۲۰۰۰ به دیوان عالی ایالات متحده بفرستد.

بنا به دو نظرسنجی جدید که در سطح ملی انجام شده است جو بایدن با اختلاف ۱۰ درصد از دونالد ترامپ پیشی گرفته است. با این حال پیروز انتخابات را نتیجه رای گیری در ایالت های کلیدی و موفقیت در کسب ۲۷۰ رای در کالج اکترال مشخص خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو بایدن رویکرد دولت ترامپ برای مقابله با بحران کرونا را «جنایتکارانه» خواند

جو بایدن: از نامزدی در انتخابات کناره‌گیری کردم تا ملت آمریکا متحد شود

تجمع معترضان مقابل ساختمان کنگره آمریکا همزمان با سخنرانی نتانیاهو در کاپیتول