حراج پرترۀ ۸۰ میلیون دلاری ساندرو بوتیچلی در نیویورک

Seth Wenig
Seth Wenig Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این پرتره که در قرن ۱۵ میلادی نقاشی شده، در واقع نماینگر دو اثر هنری است. ساندرو بوتیچلی در این اثر هم چهرۀ نجیب زاده‌ای جوان از فلورانس را نقاشی کرده است و هم قابی دایره شکل را در دستان او به تصویر کشیده که در واقع تصویر یک قدیس است.

آگهی

یکی نقاشی‌های منحصربفرد ساندرو بوتیچلی، نقاش مشهور دوران رنسانس ایتالیا قرار است ژانویه سال آینده به حراج گذاشته شود. انتظار می‌رود این اثر هنری که «مردی جوان با قابی مدور» نام دارد، به ارزشی بیش از ۸۰ میلیون دلار به فروش رود.

این پرتره که در قرن ۱۵ میلادی نقاشی شده، در واقع نماینگر دو اثر هنری است. ساندرو بوتیچلی در این اثر هم چهرۀ نجیب زاده‌ای جوان از فلورانس را نقاشی کرده است و هم قابی دایره شکل را در دستان او به تصویر کشیده که در واقع تصویر یک قدیس است. گمان می‌رود تصویر این قدیس اولین بار در قرن چهارده میلادی توسط بارتولومئو بولگارینی، نقاش ایتالیایی سبک گوتیک نقاشی شده باشد.

این تابلو که پیش از این به مدت ۵۰ سال بطور امانت در موزه هنر متروپولیتن نیویورک، گالری ملی هنر واشنگتن و گالری ملی لندن نگهداری می‌شد، اکنون قرار است در حراج سوتبی نیویورک در معرض فروش قرار بگیرد.

کریستوفر اپستل، که بیش از سه دهه مسئولیت کارشناسی آثار قدیمی را در این حراج‌خانه برعهده دارد، می‌گوید: «این اثر یک زیبایی مطلق است که نمی‌توان مشابه آن در بازارهای بین‌المللی یافت. در واقع در سراسر جهان تعداد پرتره‌های شناخته شده‌ای که به دست بوتیچلی نقاشی شده‌اند تنها ۱۲ عدد است. این پرتره‌ها، شخصی‌ترین آثاری است که او نقاشی کرده و برای یک فرد مشخص انجام داده است.»

خانه حراج سوتبی پیش‌بینی می‌کند که این پرتره به ارزشی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به فروش برسد. دست اندرکاران این برنامه معتقدند که همه‌گیری کرونا تاثیری بر بازار آثار هنری نگذاشته است و علاقمندان به این آثار همچنان در سراسر جهان مشتاق مالکیت بر شاهکارهای هنری هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گیتار خواننده «نیروانا» ۶ میلیون دلار در حراج به فروش رسید

کیف مسافرتی ماری آنتوانت ۴۳ هزار یورو در یک حراج بفروش رفت

یک قطعه از ماه به ارزش ۲.۵ میلیون دلار در حراجی کریتسی فروخته می‌شود