Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دولت ترامپ: سازمان تجارت جهانی برای مهار چین ناتوان است

سازمان تجارت جهانی
سازمان تجارت جهانی Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نماینده تجاری آمریکا تأکید کرد که دولت ترامپ به چین اجازه نمی‌دهد تا از طریق سازمان تجارت جهانی از كارگران، كشاورزان و دامداران آمریكایی سوء‌استفاده کند.

آگهی

دولت ترامپ روز سه شنبه با انتقاد شدید از سازمان تجارت جهانی، عملکرد این سازمان را برای مهار شیوه‌های «غیر منصفانه» تجاری چین نادرست ارزیابی کرد.

سازمان تجارت جهانی در بیانیه‌ای گفته است که بر اساس مقررات این نهاد بین‌المللی، تعرفه‌های دولت آمریکا علیه کالاهای چینی غیرقانونی است.

این سازمان در بیانیه خود گفته آمریکا نتوانسته است علت وضع تعرفه علیه کالاهای چینی را توجیه کند.

رابرت لایتهایزر، نماینده تجاری آمریکا پس از اعلام نظر سازمان تجارت جهانی گفت که این سازمان، سندهایی که از سوی واشنگتن درخصوص سرقت مالکیت معنوی ارائه شده را رد نکرده است اما تصمیم‌اش نشان می‌دهد که برای اینگونه تخلفات راه حلی ندارد.

دولت دونالد ترامپ به دنبال اختلاف چین و آمریکا بر سر موضوعاتی چون مالکیت معنوی و انتقال فناوری، بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای چینی وضع کرد.

با این حال نماینده تجاری آمریکا گفت که گزارش منتشر شده نشان می‌دهد موضع دولت ترامپ در برابر سازمان تجارت جهانی درست بوده است چرا که این سازمان برای مهار روش‌های نادرست چین ناتوان است.

نماینده آمریکا همچنین گفت که این گزارش هیچ اثری بر فاز نخست توافق اقتصادی و تجاری میان چین و آمریکا نخواهد داشت.

بر اساس این قرار داد، صادرات آمریکا به چین افزایش پیدا می‌کند و در مقابل،آمریکا نیز از اعمال تعرفه‌های جدید روی کالاها و خدمات چین خودداری می‌کند. با این حال نماینده تجاری آمریکا معتقد است که کشورش اجازه دفاع از خود در برابر شیوه‌های ناعادلانه تجارت را دارد.

او در ادامه تأکید می‌کند که دولت ترامپ به چین اجازه نمی‌دهد تا از طریق سازمان تجارت جهانی از كارگران، كشاورزان و دامداران آمریكایی سوء‌استفاده کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتهام دستکاری نرخ ارز؛ سه کشور آسیایی و سوئیس وارد فهرست سیاه خزانه‌داری آمریکا شدند

امضاء ترامپ بر فاز اول توافق چین و آمریکا؛ واکنش متناقض بورس و طلا

«همتاسازی» پنتاگون با چین؛ نبرد شهپادها در عصر جدید جنگ‌های دریایی با توجه به نمونه اوکراین و یمن