Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دومینیک تیم با فتح یو اس اپن نخستین قهرمانی در گرند اسلم را تجربه کرد

دومینیک تیم
دومینیک تیم Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نائومی اوساکا،‌ تنیس باز ژاپنی نیز پیش از این در فینال بخش زنان این رقابت‌ها با غلبه بر ویکتوریا آزارنکا، حریف بلاروس و زن شماره یک سابق تنیس قهرمان این تورنمنت شده بود.

آگهی

دومینیک تیم اتریشی در فینال رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا موفق به شکست الکساندر زورف آلمانی شد تا بدین ترتیب نخستین قهرمانی در یک تورنمنت گرند اسلم را به کارنامه افتخارات خود بیافزاید.

تیم که در رده بندی جهانی تنیس جهان رتبه سوم را به خود اختصاص داده در فینال یو اس اوپن شروعی ناامید کننده داشت؛ به نحوی که در دو ست نخست به راحتی و با نتایج ۲ به ۶ و ۴ به ۶ نتیجه را به حریف آلمانی واگذار کرد.

این تنیس باز ۲۷ ساله که چهارمین فینال یک تورنمنت معتبر بین المللی را تجربه می‌کرد در ادامه مسابقه به خود آمد و در سه ست پیاپی با نتایج ۶ بر ۴، ۶ بر ۳ و ۷ بر ۶ بر الکساندر زورف،‌ تنیسور شماره هفتم جهان غلبه کرد تا در نهایت ۳ بر ۲ فاتح این میدان شود.

وی پیش‌تر طی سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در مسابقات تنیس آزاد فرانسه و فوریه گذشته در اوپن استرالیا به فینال راه یافته اما در هر سه مسابقه نتیجه را به حریفان واگذار کرده بود.

دومینیک تیم بدین ترتیب با کسب عنوان یاد شده همچنین عنوان فاتح جدید تورنمنت تنیس آزاد آمریکا را نیز از آن خود کرد. پس از مارین چیلیچ کروات که سال ۲۰۱۴ میلادی نامش در فهرست برندگان جدید تورنمت یو اس اپن ثبت شد بقیه فاتحان مسابقات تنیس آزاد آمریکا پیش‌تر تجربه قهرمانی در این مسابقه را داشتند.

گفتنی است که نائومی اوساکا،‌ تنیس باز ژاپنی نیز پیش از این در فینال بخش زنان این رقابت‌ها با غلبه بر ویکتوریا آزارنکا، حریف بلاروس و زن شماره یک سابق تنیس قهرمان این تورنمنت شده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنیسور ژاپنی برای دومین بار قهرمان رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا شد

یو اس اوپن؛ حذف کننده مرد شماره یک تنیس جهان به نیمه نهایی رسید

مرد شماره یک تنیس جهان به خاطر صدمه زدن به داور عذر خواهی کرد