دومینیک تیم با فتح یو اس اپن نخستین قهرمانی در گرند اسلم را تجربه کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دومینیک تیم
دومینیک تیم   -  کپی رایت  AP Photo

دومینیک تیم اتریشی در فینال رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا موفق به شکست الکساندر زورف آلمانی شد تا بدین ترتیب نخستین قهرمانی در یک تورنمنت گرند اسلم را به کارنامه افتخارات خود بیافزاید.

تیم که در رده بندی جهانی تنیس جهان رتبه سوم را به خود اختصاص داده در فینال یو اس اوپن شروعی ناامید کننده داشت؛ به نحوی که در دو ست نخست به راحتی و با نتایج ۲ به ۶ و ۴ به ۶ نتیجه را به حریف آلمانی واگذار کرد.

این تنیس باز ۲۷ ساله که چهارمین فینال یک تورنمنت معتبر بین المللی را تجربه می‌کرد در ادامه مسابقه به خود آمد و در سه ست پیاپی با نتایج ۶ بر ۴، ۶ بر ۳ و ۷ بر ۶ بر الکساندر زورف،‌ تنیسور شماره هفتم جهان غلبه کرد تا در نهایت ۳ بر ۲ فاتح این میدان شود.

وی پیش‌تر طی سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در مسابقات تنیس آزاد فرانسه و فوریه گذشته در اوپن استرالیا به فینال راه یافته اما در هر سه مسابقه نتیجه را به حریفان واگذار کرده بود.

دومینیک تیم بدین ترتیب با کسب عنوان یاد شده همچنین عنوان فاتح جدید تورنمنت تنیس آزاد آمریکا را نیز از آن خود کرد. پس از مارین چیلیچ کروات که سال ۲۰۱۴ میلادی نامش در فهرست برندگان جدید تورنمت یو اس اپن ثبت شد بقیه فاتحان مسابقات تنیس آزاد آمریکا پیش‌تر تجربه قهرمانی در این مسابقه را داشتند.

گفتنی است که نائومی اوساکا،‌ تنیس باز ژاپنی نیز پیش از این در فینال بخش زنان این رقابت‌ها با غلبه بر ویکتوریا آزارنکا، حریف بلاروس و زن شماره یک سابق تنیس قهرمان این تورنمنت شده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید