Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر مسکن اسرائیل در اعتراض به قرنطینه و جلوگیری از مراسم مذهبی استعفا کرد

وزیر مسکن اسرائیل
وزیر مسکن اسرائیل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به اعتقاد این وزیر اسرائیلی، محدودیت‌هایی که در پی اجرای قرنطینه دوم به وجود می آید از برگزاری مراسم مذهبی در آخر این ماه جلوگیری می‌کند.

آگهی

یاکوب لیتزمن، وزیر مسکن اسرائیل در اعتراض به تصمیم اجرای قرنطینه سراسری در این کشور استعفا کرد. به اعتقاد این وزیر اسرائیلی، محدودیت‌هایی که در پی اجرای قرنطینه دوم به وجود می آید از برگزاری مراسم مذهبی در آخر این ماه جلوگیری می‌کند.

قرنطینه در اسرائیل از روز جمعه و هم‌زمان با سال نو یهودی اعمال خواهد شد. به این ترتیب روز «کیپور»، مقدس‌ترین روز تقویم یهودی در ۲۷ سپتامبر تحت شعاع قرار خواهد گرفت. آقای لیتزمن تهدید کرد که در اعتراض به این اقدام، حزب متبوع خود را از اتحاد با دولت خارج خواهد کرد.

تدابیر پیش رو به گسترده‌ترین شکل بعد از قرنطینه‌ اول که از آخر ماه مارس تا ابتدای ماه می بود، اجرا خواهند شد. یاکوب لیتزمن، رهبر یهودی‌های ارتدوکس «حریدی» در نامه استعفای خود نوشته است: «این باعث تمسخر و توهین به صدها هزار شهروند خواهد بود. تا به حال کجا بودید؟ چرا تعطیلات یهودی به راهی راحت برای مقابله با کرونا تبدیل شده است؟»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به جهت شیوه مدیریت در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با نقدهای فراوانی رو به رو بوده است. منتقدان او بر این باور هستند که شکست وی در مقابله با ویروس کرونا باعث قرنطینه سراسری دیگری شده است.

آمار ابتلا به بیماری کرونا در اسراییل با جمعیتی حدود ۹ میلیون نفر به ۳۰۰۰ نفر در هفته‌های اخیر رسیده است.آریه دِری، وزیر کشور اسرائیل که او نیز حزب یهودی ارتدوکس دیگری را رهبری می‌کند، در ویدئویی در توییتر گفت که او از سختگیری‌های برنامه‌ریزی شده حمایت می‌کند و تخطی از آن را با قتل برابر می‌داند.

آقای نتانیاهو نیز در جلسه رأی‌گیری برای اجرای قرنطینه سراسری خطاب به اعضای کابینه گفت که از استعفای آقای لیتسمن متاسف شده است. او گفت: «ما باید ادامه دهیم و تصمیمات ضروری دوران کرونا را برای اسرائیل اتخاذ کنیم و این همان چیزی است که با این تصمیم انجام خواهیم داد.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بنیامین نتانیاهو از تدارک تورهای ویژه برای مسلمانان در اسرائیل خبر داد

شیوع دوباره کرونا در اسرائیل؛ محبوبیت نتانیاهو کاهش یافت

احتمال لغو معافیت سربازی یهودیان ارتدکس؛ معترضان در بیت‌المقدس با پلیس اسرائیل درگیر شدند