Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رزمایش ارتش ایران در شرق تنگه هرمز؛ پهپادهای آمریکا «تغییر رفتار» دادند

رزمایش ارتش
رزمایش ارتش Copyright ایرنا
Copyright ایرنا
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«پرنده‌های بدون سرنشین از سوی پدافند هوایی اخطار گرفتند و پس از احراز میزان آمادگی سامانه‌های مراقبتی، شناسایی و پدافندی ارتش جمهوری اسلامی ایران مجبور به ترک منطقه شدند.»

آگهی

نیروی دریایی ارتش ایران روز پنجشنبه ۲۰ شهریور رزمایش مشترکی را به نام ذوالفقار ۹۹ در منطقه حساس آب‌های شرق تنگه هرمز آغاز کرد.

این رزمایش با حضور یگان‌هایی از نیروی دریایی، نیروی هوایی، نیروی پدافند و نیروی زمینی ارتش در منطقه‌ای به وسعت دو میلیون کیلومترمربع در محدوده آب‌های شرق تنگه هرمز، سواحل مکران، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۰ درجه شمالی برگزار شد.

ارتش ایران می‌گوید در جریان این رزمایش به پهپادهای فرامنطقه‌ای به منظور فاصله گرفتن از منطقه عمومی عملیات اخطار داده است. دریادار دوم شهرام ایرانی، سخنگوی رزمایش ذوالفقار ۹۹ در این زمینه گفت: «از روز گذشته و با اعلام آغاز برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش، قرارگاه پدافند هوایی با اعلام هشدار به پرنده‌های باسرنشین و بدون سرنشین بیگانه که در نزدیکی محل برگزاری رزمایش پرواز می‌کردند، به منظور فاصله گرفتن از حریم هوایی منطقه عمومی رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش به آنها اخطار داد که در همین مدت، شاهد تغییر رفتار محسوس پرنده‌های بدون سرنشین آمریکایی بودیم.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

ایرانی همچنین گفت که در جریان این عملیات، یگان‌های پروازی نیروی هوایی و دریایی ارتش شامل هواپیماهای اف۲۷ و پی۳اف و پهپادهای شناسایی نیز ضمن پایش منطقه، «هشدار و اخطارهای لازم» را به یگان‌های فرامنطقه‌ای برای ترک منطقه ابلاغ کرده‌اند. به گفته این مقام نظامی در طول مدت برگزاری رزمایش، نیروهای ارتش شاهد «فعالیت متفاوت و متمرکز پرنده‌های بدون سرنشین آمریکایی برای جمع‌آوری اطلاعات» از منطقه رزمایش بوده‌اند.

ایرنا
رزمایش ذوالفقار ۹۹ایرنا

وی افزود: «این فعالیت‌ها توسط سامانه‌های شناسایی سیگنالی ارتش کشف شد و پرنده‌های بدون سرنشین از سوی پدافند هوایی اخطار گرفتند و پس از احراز میزان آمادگی سامانه‌های مراقبتی، شناسایی و پدافندی ارتش جمهوری اسلامی ایران مجبور به ترک منطقه شدند.»

مرحله اصلی رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش که از بامداد پنجشنبه در دریای عمان آغاز شد، به مدت سه روز ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آسوشیتد پرس: ایران ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی را راهی تنگه هرمز کرد

روحانی: تنگه هرمز جای شوخی نیست

آمریکا: اقدامات ایران، ادعای آنها مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای را تضعیف می‌کند