Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسپانیا از درخواست کویت برای معافیت از روادید شنگن حمایت می‌کند

درخواست کویت برای معافیت شهروندانش از ویزای شنگن
درخواست کویت برای معافیت شهروندانش از ویزای شنگن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کویت بیش از چهار سال است که به هدف لغو ویزای شنگن برای شهروندان خود با اتحادیه اروپا در حال مذاکره است.

آگهی

پیلار یوپ، رئیس مجلس سنای اسپانیا روز چهارشنبه ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور) اعلام کرد کشورش از درخواست و پیگیری کویت در زمینه لغو شرط ویزای شنگن برای سفر شهروندانش به اروپا حمایت می‌کند. 

رئیس مجلس سنای اسپانیا که اخیرا برای دیدار با مقامات کویتی به این کشور سفر کرده است، گفت که در جریان این سفر به ایاد سعیدی، سفیر کویت در مادرید قول داده که از این تلاش در پارلمان اروپا نیز حمایت کند.

کویت بیش از چهار سال است که با هدف لغو ویزای شنگن برای شهروندان خود با اتحادیه اروپا در حال مذاکره است. سال گذشته خالد جارالله، معاون وزیر خارجه کویت تأکید کرده بود که مسئولان بلندپایه کویتی با مقامات اتحادیه اروپا در زمینه معافیت اتباع کشورشان از ویزای شنگن گفتگو کرده‌اند. آقای جارالله گفته بود: «شیخ صباح خالد الحمد الصباح، نخست وزیر و وزیر امور خارجه همیشه مشتاق برقراری پیوند و دیدار با همتایان اروپایی خود برای بحث در مورد این پرونده هستند و تاکنون پیشرفت‌هایی نیز در این زمینه به دست آمده است.»

در سال ۲۰۱۸ کنسولگری‌های کشورهای عضو شنگن در کویت ۱۷۴ هزار و ۷۶۵ درخواست ویزا دریافت کردند. از این تعداد به درخواست ۱۶۴ هزار و ۷۴۲ نفر پاسخ مثبت داده شده و تنها درخواست ۴.۹ درصد آنها برای ویزیا شنگن رد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معرفی وزرای جدید دارایی و نفت در کویت همزمان با بحران اقتصادی

ویدئو؛ اعتراض کارکنان رستوران‌های بارسلون به محدودیت‌های کرونایی

امیر کویت در سن ۸۶ سالگی درگذشت