اسپانیا از درخواست کویت برای معافیت از روادید شنگن حمایت می‌کند

درخواست کویت برای معافیت شهروندانش از ویزای شنگن
درخواست کویت برای معافیت شهروندانش از ویزای شنگن   -  Copyright  AP Photo
نگارش از مسعود سالاری

کویت بیش از چهار سال است که به هدف لغو ویزای شنگن برای شهروندان خود با اتحادیه اروپا در حال مذاکره است.

پیلار یوپ، رئیس مجلس سنای اسپانیا روز چهارشنبه ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور) اعلام کرد کشورش از درخواست و پیگیری کویت در زمینه لغو شرط ویزای شنگن برای سفر شهروندانش به اروپا حمایت می‌کند. 

رئیس مجلس سنای اسپانیا که اخیرا برای دیدار با مقامات کویتی به این کشور سفر کرده است، گفت که در جریان این سفر به ایاد سعیدی، سفیر کویت در مادرید قول داده که از این تلاش در پارلمان اروپا نیز حمایت کند.

کویت بیش از چهار سال است که با هدف لغو ویزای شنگن برای شهروندان خود با اتحادیه اروپا در حال مذاکره است. سال گذشته خالد جارالله، معاون وزیر خارجه کویت تأکید کرده بود که مسئولان بلندپایه کویتی با مقامات اتحادیه اروپا در زمینه معافیت اتباع کشورشان از ویزای شنگن گفتگو کرده‌اند. آقای جارالله گفته بود: «شیخ صباح خالد الحمد الصباح، نخست وزیر و وزیر امور خارجه همیشه مشتاق برقراری پیوند و دیدار با همتایان اروپایی خود برای بحث در مورد این پرونده هستند و تاکنون پیشرفت‌هایی نیز در این زمینه به دست آمده است.»

در سال ۲۰۱۸ کنسولگری‌های کشورهای عضو شنگن در کویت ۱۷۴ هزار و ۷۶۵ درخواست ویزا دریافت کردند. از این تعداد به درخواست ۱۶۴ هزار و ۷۴۲ نفر پاسخ مثبت داده شده و تنها درخواست ۴.۹ درصد آنها برای ویزیا شنگن رد شده است.

مطالب مرتبط