ایتالیا به عاشقان غیراروپاییِ شهروندان و مقیمان این کشور اجازه ورود داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
دیدار یک زوج ایتالیایی آلمانی در فرودگاه رم-سوم ژوئن ۲۰۲۰
دیدار یک زوج ایتالیایی آلمانی در فرودگاه رم-سوم ژوئن ۲۰۲۰   -   کپی رایت  Alessandra Tarantino/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

دولت جوزپه کنته از روز دوشنبه هفتم سپتامبر به شرکای زندگی شهروندان و مقیمان ایتالیا اجازه ورود به این کشور را داد.

از زمان شیوع ویروس کرونا در اواسط ماه مارس، اتحادیه اروپا مرزهای شنگن را به طور موقت به روی اتباع کشورهای خارج از این منطقه بست. با وجود گشایش محدود و نسبی مرزها در برخی کشورها از اواسط ماه ژوئن، ایتالیا همچنان به اتباع خارجی که معشوق یا شریک زندگی در این کشور داشتند، اجازه ورود نمی‌داد.

معافیت جدید روز دوشنبه و با یک فرمان ویژه از سوی نخست وزیر ایتالیا صادر شد. براساس این فرمان، عاشقان بدون داشتن رابطه زوجیت از این به بعد می‌توانند برای ملاقات با طرف دیگر و ادامه رابطه عاطفی، حتی اگر در حد زندگی مشترک نباشد به ایتالیا سفر کنند.

اتباع خارجی که به این مناسبت وارد ایتالیا می‌شوند باید یک دوره قرنطینه ۱۴ روزه را بگذراند و یک اظهارنامه را پر کنند. محتوای این اظهارنامه، آنطور که سایت شنگن ویزا اینفو گزارش کرده، در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

ایتالیا یکی از آسیب دیده‌ترین کشورهای اروپا از شیوع ویروس کرونا به شمار می‌رود. بیش از ۲۵ هزار نفر به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را در این کشور از دست دادند. با این حال به نظر می‌رسد در حالی که موج دوم همه‌گیری کرونا در بسیاری از مناطق اروپا، از جمله فرانسه بالا می‌گیرد، ایتالیا با اعمال موازین سخت‌گیرانه، عملکرد قابل قبولی در رویارویی با این بیماری داشته است.

منابع بیشتر • www.schengenvisainfo.com