Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بریتانیا: واکسن کرونا احتمالا اوایل سال آینده در دسترس است

واکسن کرونا
واکسن کرونا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«آن‌ها همین الان شروع به ساختن دوزهای واکسن کرده‌اند قبل از اینکه حتی واکسن تایید شود... اینطور به محض اینکه واکسن تایید شد ما آماده بهره‌برداری خواهیم بود.»

آگهی

دولت بریتانیا روز دوشنبه ۷ سپتامبر (۱۷ شهریور) اعلام کرد انتظار دارد در اوایل سال آینده به واکسن ویروس کرونا دست یابد.

مت هنکاک، وزیر بهداشت بریتانیا این مطلب را در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت پیشرفت شرکت‌های دارویی این کشور در زمینه ساخت واکسن کرونا اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دولت قرارداد خرید «۳۰ میلیون دوز» از واکسن را امضا کرده است گفت: «آن‌ها همین الان شروع به ساختن دوزهای واکسن کرده‌اند قبل از اینکه حتی واکسن تایید شود... اینطور به محض اینکه واکسن تایید شد ما آماده بهره‌برداری خواهیم بود.»

آقای هنکاک که در مصاحبه با رادیو LBC شرکت کرده بود اضافه کرد «بهترین سناریو» آماده شدن واکسن در همین سال جاری است اما «محتمل‌ترین اوایل سال آینده است، ماه‌های نخستین سال آینده.»

دانشگاه آکسفورد بریتانیا یکی از مراکز پیشتاز در رقابت برای تولید واکسن کرونا در جهان به شمار می‌رود، با این حال هنوز این دانشگاه اعلام نکرده است که چه زمانی واکسن خود را به بازار عرضه خواهد کرد.

بریتانیا هرچند در هفته‌های نخست شیوع ویروس کرونا با بحران در زمینه تعداد جانباختگان مواجه شد و آمارش در این خصوص به بالای هزار نفر در روز نیز رسید، اما در روزهای اخیر این تعداد به زیر ده نفر در روز کاهش پیدا کرده است. هرچند مقامات بیم آن را دارند که موج جدیدی از بیماری بار دیگر بازگردد.

تا کنون حدود ۳۵۰ هزار نفر در بریتانیا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از ۴۱ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری میان پلیس بریتانیا و معترضان به وضع محدودیت‌های اجتماعی در لندن

شیوع کرونا؛ تجمع بالای ۶ نفر در بریتانیا «عمل مجرمانه» اعلام شد

افشاگری مشاور نخست‌وزیر سابق بریتانیا: جانسون برای مدیریت بحران کرونا به دنبال سشوار و گربه مرده بود