Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تبدیل مانش به مدیترانه ؛ نجات بیش از پنجاه پناهجو در کانال مانش در دو روز گذشته

مهاجران
مهاجران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای گارد ساحلی فرانسه نزدیک به شصت پناهجویی که در دو روز چهارشنبه و پنج شنبه قصد عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا داشتند را در دریا بازداشت کردند.

آگهی

بار دیگر پناهجویانی که قصد داشتند با عبور از کانال مانش به خاک بریتانیا برسند، پنج شنبه توسط مرزبانان فرانسوی نجات پیداکردند.

پلیس شهر کاله حضور دست کم ۷ پناهجو را تاییدکرده است.

این پناهجویان ساعت ۷:۱۵ دقیقه صبح پنج شنبه دریک قایق بادی در فاصله یک و نیم کیلومتری ساحل شهر کاله  شناسایی شده و توسط گارد مرزبانی نجات یافتند. به نظر می رسد این افراد حوالی ساعت شش صبح سفر خود را آغاز کرده بودند.

آنها سعی داشتند خود را به کشتی باری اسکات برسانند که نیروهای پلیس آنها را ردیابی کردند.

این پناهجویان بازداشت و به مرکز نگاهداری پناهجویان که شباهت زیادی به ندامتگاه دارد، در بندر کاله منتقل شدند. این درحالی است که روز گذشته، چهارشنبه، نیز بیش از ۵۰ پناهجو در کانال مانش و در نزدیکی تنگه کاله توسط گاردساحلی بازداشت شدند.

به گفته فرمانداری کاله، بیش از ۱۰۰ پناهجو با توجه به آرام بودن دریا و آسمان صاف در روز چهارشنبه قصد عبور از کانال مانش را کردند که بخشی روی آب، پنجاه نفر و گروهی نیز در ساحل در حالی که قصد داشتند سفر خود را آغازکنند، بازداشت شدند. درمیان آنها ۲۲ کودک نیز وجود دارد.

در سه ماه اخیر، شهر کاله بار دیگر میزبان موجی از پناهجویان ایرانی، افغان و چندین کشور آفریقایی از جمله سومالی و اریتره و سودان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهروز بوچانی، «صدای پناهندگان جزیره مانوس» وارد نیوزیلند شد

از تجاوز تا قاچاق انسان؛ چشم پوشی آژانس پناهندگان سازمان ملل از نقض گستردۀ حقوق مهاجران در لیبی

شورش علیه اتباع سوری پس از آزار جنسی یک دختر هفت ساله در ترکیه؛ دولت معترضان را به آرامش فراخواند