Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تب معاملات تابستانی ارز فروکش نکرد؛ پیشروی دلار و یورو به سمت رکورد تیرماه

An exchange shop displays rates for various currencies, in downtown Tehran, Iran
An exchange shop displays rates for various currencies, in downtown Tehran, Iran Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با ادامه تلاش بانک مرکزی ایران برای افزایش نرخ رسمی عرضه ارز، قیمت آزاد فروش دلار روز سه‌شنبه به بالاترین حد از پایان تیرماه گذشته تاکنون رسید.

آگهی

همزمان با ادامه تلاش بانک مرکزی ایران برای افزایش نرخ رسمی عرضه ارز، قیمت آزاد فروش دلار روز سه‌شنبه به بالاترین حد از پایان تیرماه گذشته تاکنون رسید.

بانک مرکزی ایران روز سه‌شنبه قیمت رسمی فروش دلار از طریق شبکه صرافی‌های تحت مدیریت خود را ۲۵۰ تومان افزایش داد و به نرخ کم‌سابقه ۲۳ هزار و ۴۰۰ تومان رساند. در مقابل صعود نرخ فروش آزاد دلار شتاب گرفت و تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان صعود کرد؛ رقمی که از پایان تیرماه گذشته تاکنون در بازار تهران تکرار نشده بود.

بهای آزاد فروش هر دلار آمریکا طی داد و ستدهای روز ۲۹ تیرماه گذشته تا نرخ بی‌سابقه ۲۶ هزار تومان صعود کرده و بهای هر یورو نیز در همان روز رکورد ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومانی را ثبت کرده بود.

البته بانک مرکزی ایران عصر روز سه‌شنبه همزمان با کاهش نرخ رسمی عرضه دلار به ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان، قدری از التهاب قیمتی بازار آزاد را کاهش داد؛ به طوری که تا پایان مبادلات روز سه‌شنبه نرخ آزاد دلار تا ۲۴ هزار و ۳۰۰ تومان عقب‌نشینی کرد. اما در مجموع، نرخ دلار در مقایسه با نرخ پایانی خرید و فروش‌های روز دوشنبه حدود ۴۰۰ تومان افزایش یافت.

رشد نرخ فروش ارز در مبادلات روز سه‌شنبه یورو نیز به همین میزان رخ داد. چنان که بهای آزاد فروش یورو از ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ابتدا به بیش از ۲۹ هزار تومان رسید ولی سپس نوسان آن در نزدیکی نرخ ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان متوقف شد.

این در شرایطی بود که بانک مرکزی ایران افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ رسمی عرضه یورو را نه تنها جبران کرد بلکه نرخ عصر سه‌شنبه آن را ۲۵۰ تومان کمتر از روز دوشنبه و در حد ۲۷ هزار و۱۰۰ تومان نگاه داشت.

در پی ادامه افزایش نرخ آزاد ارز در بازار ایران و رشد ۹ دلار و ۹۰ سنتی بهای جهانی طلا، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا روز سه‌شنبه از ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان گذشت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۱۱۶ هزارتومان خرید و فروش شد.

قیمت هر اونس طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازارجهانی طلا هزار و ۹۷۷ دلار معامله شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دلار و طلا در ایران در ابتدای هفته گران‌تر شد

سقوط قیمت طلا در پی ساخت واکسن روسی کرونا؛ نرخ رسمی و آزاد دلار بالا رفت

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی