Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نگرانی‌ها از شیوع کرونا در غزه؛ اسرائیل و حماس برای کاهش تنش به توافق رسیدند

شیوع ویروس جدید کرونا در نوار غزه
شیوع ویروس جدید کرونا در نوار غزه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه‌های فعال در امور بشردوستانه نگران هستند که ویروس جدید کرونا با توجه به تراکم بالای جمعیت در نوار غزه به سرعت در میان ساکنان این باریکه شیوع پیدا کند.

آگهی

اسرائیل و گروه حماس همزمان با افزایش نگرانی‌ها از شیوع ویروس جدید کرونا در نوار غزه اعلام کردند که برای پایان بخشیدن به چند هفته تنش در مرز این باریکه با اسرائیل، به توافق دست یافته‌اند.

به گفته یک مقام آگاه فلسطینی در این توافق پیش‌بینی شده است که گروه حماس از به پرواز در آوردن بالن‌های آتش‌زا خودداری کند و اسرائیل نیز در مقابل به حملات هوایی خود به نوار غزه پایان دهد.

توافق بین اسرائیل و گروه حماس با میانجیگری قطر به دست آمده است. ارتش اسرائیل از روز شش اوت (۱۶ مرداد) تاکنون تقریبا هر شب بخش‌هایی از نوار غزه را بمباران کرده است. اسرائیل این حملات را واکنش به پرواز بالن‌های آتش‌زا و پرتاب راکت از باریکه غزه می‌داند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بالن‌های آتش‌زایی که از نوار غزه به سوی اسرائيل به پرواز در می‌آمدند در مجموع منجر به وقوع بیش از ۴۰۰ مورد آتش سوزی در این کشور شدند. مقامات اسرائیل همچنین در واکنش به پرواز بالن‌های آتش‌زا از نوار غزه، تصمیم گرفته بودند تا محاصره نوار غزه را که از بیش از یک دهه پیش به اجرا درآمده، تنگ‌تر کنند.

گروه‌های فعال در امور بشردوستانه هفته گذشته پس از ثبت اولین مورد ابتلا به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» در خارج از مراکز قرنطینه شده در نوار غزه، خواستار کاهش فشارهای اسرائیل شده بودند. بسیاری از این گروه‌ها نگران هستند که ویروس جدید کرونا با توجه به تراکم بالای جمعیت در نوار غزه به سرعت در میان ساکنان این باریکه شیوع پیدا کند.

نیمی از جمعیت دو میلیون نفری نوار غزه زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر: زندگی برای معلولان در غزه «بیش از حد دشوار» است

گزارش‌های ضدونقیض از خارج شدن حماس از مذاکرات آتش‌بس بدنبال کشتار فلسطینی‌ها در خان‌یونس

تشدید حملات اسرائیل به نوار غزه و هشدار حماس؛ ۲۹ غیرنظامی فلسطینی کشته شدند