Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جنجال انتشار داستان و تصویر یک نماینده فرانسوی در شمایل یک برده

دنیل اوبونو، نماینده مجلس شورای فرانسه
دنیل اوبونو، نماینده مجلس شورای فرانسه Copyright Ludovic Marin/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Ludovic Marin/Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتشار تصاویر دنیل اوبونو، نماینده پارلمان فرانسه در شمایل یک برده و داستانی تخیلی درباره او در دوران برده داری در مجله محافظه‌کار ولور اکتول (Valeurs Actuelles) به یک جنجال سیاسی بزرگ در فرانسه بدل شده است.

آگهی

انتشار تصاویر دنیل اوبونو، نماینده پارلمان فرانسه در شمایل یک برده و داستانی تخیلی درباره او در دوران برده داری در مجله محافظه‌کار ولور اکتول (Valeurs Actuelles) این کشور به یک جنجال سیاسی بزرگ بدل شده است.

این هفته‌نامه فرانسوی در آخرین شماره خود، داستانی درباره خانم اوبونو در دوران برده‌داری را با درونمایه «تجربه مسئولیت مردمان آفریقا در وضعیت دهشتناک برده داری در قرن هجدهم» منتشر کرد. این نوشتار با تصاویری از این نماینده حزب فرانسه تسلیم ناپذیر (چپ رادیکال) در حالی که به غل و زنجیر کشیده شده است، منتشر شد. دنیل اوبونو مطلب ولور اکتول را «کثافت نژادپرستانه» توصیف کرد.

خانم اوبونو شامگاه شنبه در یک برنامه خبری تلویزیونی این ماجرا را «توهینی به اجداد و گذشتگان» خود توصیف کرد و با طرح احتمال شکایت از این نشریه، این ماجرا را «لکه ننگی» خواند که «هیچگاه پاک نخواهد شد.»

دنیل اوبونو مطلب ولور اکتول را «کثافت نژادپرستانه» توصیف کرد

پس از اعتراض بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه در تماس تلفنی با این نماینده سیاه پوست، اقدام مجله ولور اکتول را محکوم کرد. ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه هم خواستار محکومیت روشن و عمومی انتشار این تصاویر شد.

شنبه شب اعضای «لیگ دفاع از حقوق سیاهان آفریقایی» فرانسه با ورود به دفتر مجله ولور اکتول، تحریریه این هفته‌نامه را به «ترویج نژادپرستی علیه سیاهان» متهم کردند. این تجمع بدون درگیری و خشونت پایان یافت.

پارلمان فرانسه در جریان طرح بازنگری اصولی از قانون اساسی در سال ۲۰۱۸ واژه «نژاد» را با این استدلال که تنها یک «نژاد و آن هم نژاد انسانی» وجود دارد از قانون اساسی این کشور حذف کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده فرانسوی با پارک خودرو در تقاطع عبور قطار از خجالت سرخ شد

دو چالش متفاوت شبکه‌های اجتماعی؛ از «امتیاز اجتماعی خود را بسنجید» تا «تمسخر مرگ جورج فلوید»

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند