Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سیستم ایمنی زنان در مبارزه با ویروس کرونا بهتر از مردان عمل می‌کند

مقاومت سیستم ایمنی زنان در برابر کرونا بیشتر از مردان است
مقاومت سیستم ایمنی زنان در برابر کرونا بیشتر از مردان است Copyright Ng Han Guan/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Ng Han Guan/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پژوهشگران می‌گویند واکسن کرونا باید با در نظر گرفتن تفاوت‌های جنسیتی ساخته شود و برای نمونه باید بتواند سلول‌های تی را به‌ویژه در مردان تقویت کند.

آگهی

حدود ۶۰ درصد قربانیان ویروس کرونا را مردان تشکیل می‌دهند. محققان دانشگاه ییل در پژوهش تازهٔ خود، با دلایل زیست‌شناختی نشان داده‌اند که سیستم ایمنی بدن زنان نسبت به مردان در برابر ویروس کرونا مقاوم‌تر است.

پژوهشگران واکنش سیستم ایمنی افراد را، در نخستین مراحل ابتلا به بیماری کووید-۱۹، با بررسی نمونهٔ خون و نیز مخاط بینی آنها سنجیدند و به تفاوت آشکاری در واکنش سیستم ایمنی دو جنس مختلف دست یافتند.

«سلول‌های تی» که سلول‌های آلوده به ویروس را شناسایی کرده، به آنها حمله می‌کنند، حتی در زنان سالمند، فعّالیت بیشتری از خود نشان می‌دهند.

این پژوهشگران بر اساس یافته‌های خود می‌گویند که واکسن ضدّ ویروس کرونا باید با در نظر گرفتن تفاوت‌های جنسیتی ساخته شود و برای نمونه باید بتواند سلول‌های تی را به‌ویژه در مردان تقویت کند.

وانگهی،‌ همین مطالعه نشان می‌ٔدهد که چنانچه همین سلول‌ها در مردان ضعیف باشند، در صورت ابتلا به ویروس کرونا،‌ بیماری‌شان وخیم‌تر خواهد شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین استفاده از واکسن کرونا را از یک ماه پیش شروع کرده است

نتایج یک نظرسنجی: پزشکان روسی نسبت به واکسن جدید اسپوتنیک محتاط هستند

چرا مردم در فصل زمستان بیشتر سرما می‌خورند؟