Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ رسما به عنوان نامزد جمهوریخواهان برای رقابت با بایدن انتخاب شد

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس جمهوری آمریکا قرار است پنجشنبه شب از کاخ سفید به طور رسمی ضمن پذیرش نامزدی حزب جمهوریخواه برای شرکت‌کنندگان در گردهمایی شارلوت سخنرانی کند.

آگهی

حزب جمهوریخواه آمریکا روز دوشنبه دونالد ترامپ، رئيس جمهوری کنونی این کشور را رسما به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو معرفی کرد.

شرکت کنندگان در گردهمایی حزب جهوریخواه در شهر شارلوت در ایالت کارولینای شمالی در اولین روز این گردهمایی برای گزینش نامزدشان در انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) رای گیری کردند. هیات های شرکت کننده از هر کدام از ۵۰ ایالت آمریکا در جریان این رای گیری به ترتیب حروف الفبا نامزد منتخب خود را معرفی کردند.

انتخاب دونالد ترامپ به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه با توجه به اینکه وی در جریان رقابت های مقدماتی رقیبی جدی نداشت کاملا قابل انتظار بود. گردهمایی حزب جمهوریخواه یک هفته پس از برگزاری مجازی گردهمایی دموکرات ها آغاز می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئيس جمهوری آمریکا قرار است پنجشنبه شب از کاخ سفید به طور رسمی ضمن پذیرش نامزدی حزب جمهوریخواه برای شرکت کنندگان در گردهمایی شارلوت سخنرانی کند. با این حال او روز دوشنبه نیز برای حضور در این گردهمایی به شهر شارلوت رفت. دونالد ترامپ که هنگام رای گیری برای انتخاب نامزد حزب جمهوریخواه در هواپیما به سر می برد با انتشار توئیتی از عدم پخش زنده این رای گیری از شبکه های «سی ان ان» و «ام اس ان بی سی» انتقاد کرد.

نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات پیش رو عدم پوشش زنده رای گیری جمهوریخواهان را نشانه انتشار «اخبار جعلی» از طرف این دو شبکه تلویزیونی دانست.

شرکت کنندگان در گردهمایی شارلوت همچنین مایک پنس، معاون دونالد ترامپ را به عنوان نامزد حزب جمهورخواه برای سمت معاونت ریاست جمهوری در انتخابات پیش رو برگزیدند. مایک پنس در سخنانی کوتاه در گردهمایی جمهوریخواهان تاکید کرد که آمریکا چهار سال دیگر نیز به دونالد ترامپ در مقام ریاست جمهوری نیاز دارد.

دونالد ترامپ که مانند چهار سال پیش در نظرسنجی ها از رقیب دموکرات خود عقب افتاده است امیدوار است تا بار دیگر بتواند در روز انتخابات شگفتی آفرین باشد. محبوبیت چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا طی ماههای اخیر به دنبال شیوع ویروس جدید کرونا، بحران اقتصادی، افزایش نرخ بیکاری و اعتراض ها به خشونت پلیس و نژادپرستی کاهش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد بی‌سابقه اوباما از ترامپ؛ «بخواهد هم نمی‌تواند از عهده ریاست جمهوری برآید»

برگزاری تجمعات اعتراضی در آمریکا در پی ورود بنیامین نتانیاهو به واشنگتن

انتشار ویدئویی از سردرگمی ماموران امنیتی پس از سوءقصد به ترامپ؛ رئیس سرویس مخفی آمریکا استعفا داد