انفجار دو بمب در جنوب فیلیپین دست‌کم۱۰ کشته بر‌جا گذاشت

Soldiers recover bodies at the site of an explosion in the town of Jolo, Sulu province, southern Philippines on Monday Aug. 24, 2020.
Soldiers recover bodies at the site of an explosion in the town of Jolo, Sulu province, southern Philippines on Monday Aug. 24, 2020. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته مقامات فیلیپینی، عامل یکی از این انفجارها یک زن بوده که دست به عملیات انتحاری زده است. مقامات گفته‌اند که با احتساب این مورد، تاکنون چهار حمله انتحاری در فیلیپین رخ داده است.

آگهی

به گزارش مقامات امنیتی فیلیپین، انفجار دو بمب در جنوب این کشور دست کم ۱۰ کشته برجا گذاشت که از این تعداد ۵ نفر سرباز و ۴ تن غیرنظامی هستند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده دست کم ۲۴ سرباز نیز بر اثر این دو انفجار زخمی شده‌اند.

گفته شده است که عامل یکی از این انفجارها یک زن بوده که دست به عملیات انتحاری زده است. مقامات گفته‌اند که با احتساب این مورد، تا کنون چهار حمله انتحاری در فیلیپین رخ داده است.

به گفته ریچارد گوردون، رئیس هلال احمر فیلیپین در یکی از این انفجارها یک موتورسیلکت مجهز به مواد منفجره در نزدیکی یک کامیون نظامی منفجر شده است.

به گفته رئیس هلال احمر فیلیپین این انفجارها ظهر روز دوشنبه به وقت محلی در مرکز استان سولو در جنوب کشور رخ داده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت انفجارها را برعهده نگرفته است با این حال استان سولو در جنوب فیلیپین به عنوان سنگر گروه اسلامگرای ابوسیاف شناخته میشود، که یک گروه مسلح متحد داعش است.

گروه اسلامگرای ابوسیاف سال‌هاست که برای استقلال منطقه جنوبی میندانائو می جنگد و این منطقه را سرزمین اجدادی خود تلقی می‌کند. این گروه در سال‌های گذشته از آدم‌ربایی، سرقت و بمبگذاری برای رسیدن به اهدافش استفاده کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروه «ابوسیاف» مسئولیت بمبگذاری در فیلیپین را به عهده گرفت

گروه ابوسیاف یک کانادایی دیگر را گردن زد

گروه ابوسیاف یک شهروند کانادایی را سربُرید