Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بحران گروگانگیری در فیلیپین با آزادی گروگان‌ها پایان یافت

بحران گروگانگیری در فیلیپین با آزادی گروگان‌ها پایان یافت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرد گروگانگیر که به گفته پلیس به چند قبضه سلاح گرم و نارنجک مسلح بود، در نخستین ساعات بامداد پس از ورود به مرکز خرید شروع به تیراندازی کرد.

آگهی

مردی مسلح پس از ورود به یک مرکز خرید در مانیل، پایتخت فیلیپین، شماری از افراد حاضر را به گروگان گرفت و پس از چند ساعت مقاومت، گروگان‌ها را آزاد و خود را به پلیس تسلیم کرد.

به گزارش رسانه‌های محلی این گروگانگیری از بامداد دوشنبه دوم مارس، ۱۲ اسفند در یک مرکز خرید شلوغ به نام «وی‌هال» در منطقه تجاری «گرین‌هیلز» آغاز شد.

فرد گروگانگیر که به گفته پلیس به چند قبضه سلاح گرم و نارنجک مسلح بود، در نخستین ساعات بامداد پس از تیراندازی به محافظ مرکز خرید وارد آن محل شد. جمعیت حاضر در این مرکز تجاری، اعم از فروشندگان و مشتریان بلافاصله محل را ترک کردند. فرد مهاجم سپس به طبقه دوم رفت و حدود ۳۰ نفر از افراد حاضر را که عمدتا کارمندان اداری مرکز خرید بودند، به گروگان گرفت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

پلیس می‌گوید فرد مهاجم که «آرچیه پارای» نام دارد پیش از این مأمور حفاظت مرکز خرید وی‌هال بوده، اما چند روز پیش به دلایلی از کار اخراج شده است. پلیس همچنین می‌گوید که انگیزه این گروگانگیر، انتقام گرفتن از کارفرمای قبلی‌اش بوده است. او پس از چندین ساعت مقاومت به دست پلیس بازداشت شد.

فرانسیس زامورا، شهردار سن‌خوان، منطقه‌ای از کلانشهر مانیل که گروگانگیری در آنجا روی داده، اعلام کرد که بر اثر هرج و مرج ناشی از فرار مردم بعد از آغاز تیراندازی، دست کم یک نفر مجروح شده است. زامورا گفت که فرد مهاجم روز دوشنبه برای پی‌گیری «برخی از درخواست‌هایش» به محل کار پیشین خود برگشته و همکاران خود در بخش حفاظت را ترغیب کرده تا به «شورش» او علیه مدیریت مرکز خرید بپیوندند.

نیروهای پلیس فیلیپین از بامداد دوشنبه مرکز خرید وی‌هال را محاصره کرده و نیروهای ویژه مسلح در صحنه حاضر شدند.

وی‌هال محبوبیت زیادی در بین مردم محلی دارد زیرا تلفن‌های همراه ارزان قیمت، دستگاه‌های مختلف و مارک‌های لوکس در آن به فروش می‌رسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلیپین با وجود مخالفت‌های پیشین پیمان مهم نظامی با آمریکا را ادامه می‌دهد

دوترته: مسئولیت کشتار مواد مخدر را می‌پذیرم و حاضرم به زندان بروم

گروگانگیری در اوکراین؛ مهاجم دستگیر و گروگان‌ها آزاد شدند