Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مقررات ویژه در پاریس برای فینال لیگ قهرمانان؛ شانزه‌لیزه آماده می‌شود

هواداران تیم پاری سن ژرمن
هواداران تیم پاری سن ژرمن Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پارک دو پرنس، استادیوم اختصاصی تیم پاری سن ژرمن نیز امکانی برای پخش مستقیم مسابقه فینال برای تعداد محدود ۵ هزار نفری از هواداران فراهم شده است.

آگهی

وزارت کشور فرانسه برای یکشنبه شب، زمان برگزاری فینال لیگ قهرمانان میان پاری‌سن ژرمن و بایرن مونیخ مقررات ویژه‌ای را در پایتخت وضع کرده است.

ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز شنبه از استقرار ۳ هزار مامور پلیس و نیروی امنیتی در پاریس خبر داد. مسئولان دولت فرانسه و مقامات شهری در صدد هستند تا از هرگونه ناآرامی‌های احتمالی که ممکن است با سرریز شدن احساسات در پی برد احتمالی تیم پایتخت ایجاد شود، جلوگیری کنند.

کنترل اجتماعات در زمان برگزاری فینال که بی شک با تماشای جمعی مسابقه در نقاط مختلف شهر پاریس همراه خواهد بود نیز با توجه به دور‌‌ه جدید شیوع ویروس کرونا در فرانسه از جمله اهداف وضع مقررات تازه در روز یکشنبه اعلام شده است.

بر اساس یکی از این دستورالعمل‌ها، تردد خودرو در خیابان شانزه‌لیزه از ساعات ابتدایی شامگاه روز یکشنبه ممنوع خواهد بود و تنها افراد پیاده می‌توانند در «زیباترین خیابان جهان» رفت و آمد کنند.

ممنوعیت اجتماع پس از مسابقه و توصیه به رعایت نکات بهداشتی

ژرار دارمنن همچنین با تاکید بر ضرورت رعایت ویژه مقررات بهداشتی ناشی از شیوع بیماری کووید۱۹ یادآور شد: «بی شک ابراز احساسات (در میان جمعیت تماشاکننده و نیز هوادارانی که برای خوشحالی ناشی از نتیجه دلخواه به خیابان می‌آیند) وجود خواهد داشت اما باید همه چیز با امنیت عمومی و نیز اقدامات و پروتکل‌های وضع شده برای مقابله با همه‌‌گیری بیماری کووید متناسب باشد.»

ممنوعیت اجتماعات پس از مسابقه از دیگر مقررات تازه است که به صورت استثنایی برای روز یکشنبه در نظر گرفته شده است.

به گفته وزیر کشور فرانسه دو ساعت پس از دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا هرگونه اجتماع در پایتخت ممنوع خواهد بود و ماموران ژاندرمری وظیفه دارند با خاطیان برخورد کنند.

شهرداری پاریس نیز روز شنبه از هواداران و شهروندان پایتخت خواست از هرگونه تجمع پس از دیدار نهایی چمپیونز لیگ خودداری کنند.

معاون ان هیدالگو، شهردار پاریس در امور ورزش با تاکید بر توصیه‌های پلیس از هواداران تیم پایتخت خواست در صورت پیروزی احتمالی از شرکت در اجتماعات خودداری کنند.

دولت و مسئولان شهری در پایتخت فرانسه همچنین ضمن گسترش محدوده های در نظرگرفته شده برای به همراه داشتن ماسک از توزیع رایگان بیست هزار ماسک در میان هواداران و تماشاگران خیابانی خبر داده‌اند.

مسئولان شهر پاریس تاکید کرده‌اند که نداشتن ماسک به صورت بر اساس مقرارت تعیین شده با جریمه مالی مجازات خواهد شد.

ماموران پلیس و نیروهای امنیتی همچنین ماموریت دارند که ضمن حراست از فروشگاه‌ها و نیز ساختمان‌های تجاری مشرف به خیابان شانزه‌لیزه با هرگونه ناآرامی احتمالی به شدت برخورد کنند.

در پارک دو پرنس، استادیوم اختصاصی تیم پاری سن ژرمن نیز امکانی برای پخش مستقیم مسابقه فینال برای تعداد محدود ۵ هزار نفری از هواداران فراهم شده است.

پاری سن‌ ژرمن، تیم متمول پایتخت فرانسه که پس از سالها ناکامی برای نخستین بار حضور در دیدار نهایی چمپیونز لیگ را تجربه می‌کند یکشنبه شب راس ساعت ۲۱ به وقت محلی در لیسبون به مصاف بایرن مونیخ خواهد رفت.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاریسی‌ها با اقتدار برای نخستین بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کردند

لیون با حذف سیتی راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند