Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائیل مواضع حماس در نوار غزه را گلوله‌باران کرد

تانک اسرائیلی در مرز نوار غزه
تانک اسرائیلی در مرز نوار غزه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این کشور در واکنش به راکتی که جمعه شب از نوار غزه پرتاب شد مواضع نظامی گروه حماس در جنوب این باریکه را هدف گرفتند.

آگهی

تانک های اسرائیلی روز شنبه مواضع گروه حماس در نوار غزه را تنها چند ساعت پس از پرتاب یک راکت از این باریکه به جنوب اسرائیل، گلوله باران کردند.

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای این کشور در واکنش به راکتی که جمعه شب از نوار غزه پرتاب شد مواضع نظامی گروه حماس در جنوب این باریکه را هدف گرفتند.

بنا به اعلام ارتش اسرائیل سامانه دفاع هوایی این کشور، موسوم به «گنبد آهنین»، راکتی را که جمعه شب پرتاب شد رهگیری کرد. پرتاب این راکت که منجر به صدا در آمدن آژیر خطر در جنوب اسرائیل شد خسارتی به بار نیاورد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر منابع امنیتی در نوار غزه گفته اند که در گلوله باران ارتش اسرائیل به کسی آسیبی نرسیده است.

اسرائیل از روز ششم اوت (۱۶ مرداد) تاکنون تقریبا هر روز نوار غزه را گلوله باران کرده است. این اقدام به دنبال پرتاب راکت و بالن های آتش زا از باریکه غزه به داخل خاک اسرائیل صورت گرفته است. نیروی هوایی اسرائيل پنجشنبه شب به چند موضع حماس حمله کرده بود. این حمله به دنبال پرتاب ۱۲ راکت از باریکه غزه انجام شد.

تنش های اخیر بین اسرائیل و حماس تنها چند روز پس از سفر هیاتی از مصر به نوار غزه و اسرائیل روی داد. مصر در سال ۲۰۱۹ به همراه قطر برای برقرای آتش بس بین حماس و اسرائیل تلاش زیادی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل در پاسخ به شلیک ۶ راکت نوار غزه را بمباران کرد

گزارش‌های ضدونقیض از خارج شدن حماس از مذاکرات آتش‌بس بدنبال کشتار فلسطینی‌ها در خان‌یونس

تشدید حملات اسرائیل به نوار غزه و هشدار حماس؛ ۲۹ غیرنظامی فلسطینی کشته شدند