اسرائیل مواضع حماس در نوار غزه را گلوله‌باران کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تانک اسرائیلی در مرز نوار غزه
تانک اسرائیلی در مرز نوار غزه   -  کپی رایت  AP Photo

تانک های اسرائیلی روز شنبه مواضع گروه حماس در نوار غزه را تنها چند ساعت پس از پرتاب یک راکت از این باریکه به جنوب اسرائیل، گلوله باران کردند.

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای این کشور در واکنش به راکتی که جمعه شب از نوار غزه پرتاب شد مواضع نظامی گروه حماس در جنوب این باریکه را هدف گرفتند.

بنا به اعلام ارتش اسرائیل سامانه دفاع هوایی این کشور، موسوم به «گنبد آهنین»، راکتی را که جمعه شب پرتاب شد رهگیری کرد. پرتاب این راکت که منجر به صدا در آمدن آژیر خطر در جنوب اسرائیل شد خسارتی به بار نیاورد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر منابع امنیتی در نوار غزه گفته اند که در گلوله باران ارتش اسرائیل به کسی آسیبی نرسیده است.

اسرائیل از روز ششم اوت (۱۶ مرداد) تاکنون تقریبا هر روز نوار غزه را گلوله باران کرده است. این اقدام به دنبال پرتاب راکت و بالن های آتش زا از باریکه غزه به داخل خاک اسرائیل صورت گرفته است. نیروی هوایی اسرائيل پنجشنبه شب به چند موضع حماس حمله کرده بود. این حمله به دنبال پرتاب ۱۲ راکت از باریکه غزه انجام شد.

تنش های اخیر بین اسرائیل و حماس تنها چند روز پس از سفر هیاتی از مصر به نوار غزه و اسرائیل روی داد. مصر در سال ۲۰۱۹ به همراه قطر برای برقرای آتش بس بین حماس و اسرائیل تلاش زیادی کرد.