بازگشت تماشاگران به استادیوم‌های فوتبال در چین

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تماشاگران تیم شانگهای اس‌آی‌پی‌جی
تماشاگران تیم شانگهای اس‌آی‌پی‌جی   -   کپی رایت  AFP

رقابت‌های فوتبال لیگ سراسری چین روز شنبه برای نخستین بار پس از شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری بیماری کووید۱۹ شاهد بازگشت تماشاگران به استادیوم‌ها بود.

حدود ۲ هزار نفر روز شنبه اجازه یافتند برای تماشای دیدار دو مدعی کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها یعنی تیم‌های «شانگهای اس‌آی‌پی‌جی» و «بیجینگ گوان» در استادیوم محل برگزاری مسابقه حضور یابند.

اسکار، ستاره برزیلی تیم شانگهای در بازی روز شنبه که در جریان ششمین هفته از رقابت‌های سراسری لیگ چین برگزار می‌شد نقشی پررنگ در در پیروزی ۲ بر ۱ تیم‌اش مقابل بیجینگ داشت.

این ستاره برزیلی که سال ۲۰۱۷ در ازای قراردادی به ارزش ۶۰ میلیون یورو به لیگ حرفه‌ای چین پیوست در این مسابقه با پاسی تعیین کننده که منجر به گل تساوی شد و نیز با به ثمر رساندن گل پیروزی بخش شانگهای روزی درخشان را سپری کرد.

STR/AFP or licensors
اسکار، ستاره برزیلی تیم شانگهای اس‌آی‌پی‌جیSTR/AFP or licensors

نهادهای اداره کننده مسابقات فوتبال در چین پیش از این تصمیم گرفته بودند که از هفته ششم بر اساس سیاست‌های بازگشایی تدریجی کشور پس از دوره سخت و دشوار شیوع بیماری کووید۱۹ در برخی از مسابقات به تعدادی محدود از تماشاگران اجازه دهند تا در استادیوم حضور یابند.

تماشاگرانی که این فرصت نصیبشان می‌شود باید بر اساس دستورالعمل‌های تعیین شده تدابیر سخت‌گیرانه بهداشتی با به صورت کامل رعایت کنند.

هواداران «بیجینگ گوان»، تیمی که هدایت آنرا برونو ژنسیو، سرمربی سابق المپیک لیون برعهده دارد و نیز طرفداران تیم «شانگهای اس‌آی‌پی‌جی» که همگی با اتوبوس به استادیوم محل مسابقه انتقال داده شده بودند، پیش‌تر در طول هفته گذشته تست کرونا داده و در جریان مسابقه نیز دست کم به فاصله یک متر از یکدیگر نشسته بودند.

تماشاگرانی که مجوز حضور در استادیوم‌های فوتبال چین را دریافت می‌کنند باید در طول مسابقه به صورت دائم ماسک به صورت داشته باشند.

سوپر لیگ چین یکی از نخستین مسابقات ورزشی در این کشور بود که بواسطه شیوع ویروس کرونا تعطیل شد. رقابت‌های فصل تازه سوپرلیگ قرار بود ۲۲ فوریه آغاز شود اما در نهایت با تاخیری پنج ماهه از بیست و پنجم ژوئیه گذشته استارت خورد.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید