Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

زنگنه: نفت‌کش‌های توقیف شده از سوی آمریکا حامل بنزین ایرانی بودند

 The Iranian oil tanker Fortune is anchored at the dock of El Palito refinery near Puerto Cabello, Venezuela
The Iranian oil tanker Fortune is anchored at the dock of El Palito refinery near Puerto Cabello, Venezuela Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، تایید کرد که چهار نفت‌کشی که در مسیر ونزوئلا توسط آمریکا توقیف شده، حامل بنزین بارگیری شده در ایران بوده‌اند.

آگهی

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، تایید کرد که چهار نفت‌کشی که در مسیر ونزوئلا توسط آمریکا توقیف شده، حامل بنزین بارگیری شده در ایران بوده‌اند.

آقای زنگنه روز دوشنبه اعلام کرد که محموله این نفت‌کش‌ها از ایران بارگیری شده بود ولی نه کشتی‌ها و نه محموله آنها متعلق به ایران نبود چون بنزین ارسالی پیشتر به مشتری فروخته و وجه آن نیز تسویه شده بود.

روزنامه وال استریت ژورنال بود که شامگاه روز پنجشنبه ۱۳ اوت مدعی شد چهار نفتکش ایرانی با نام‌های لونا، پاندی، برینگ و بِلا که حامل سوخت بوده و به سوی ونزوئلا حرکت می‌کردند توسط ایالات متحده توقیف شده و به سوی هیوستون هدایت شده‌اند.

با این حال، حجت سلطانی، سفیر ایران در ونزوئلا، در نخستین واکنش رسمی به این خبر را «دروغی دیگر از دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا» توصیف کرده بود. همچنین حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، نیز روز شنبه گفت که ایرانی بودن کشتی‌های توقیف شده توسط آمریکا «دروغ» است.

آمریکا مدعی است، چهار نفت‌کش توقیفی حامل محموله‌ای به حجم ۱.۱ میلیون بشکه بوده‌اند. ایالات متحده صادرات بنزین ایران به ونزوئلا را نقض تحریم‌های این کشور علیه دو کشور نفتی مغضوب خود می‌داند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: واردات انبه و آناناس ونزوئلایی بر پایه روابط تجاری برد-برد است

حمله سایبری چیست؟

هکرهای مرتبط با اسرائیل مسئولیت «حمله سایبری» به جایگاه‌های سوخت در «سراسر ایران» را برعهده گرفتند