رئیس بیمارستان جم: شجریان هوشیار نیست و شرایط خوبی ندارد

محمدرضا شجریان
محمدرضا شجریان   -  Copyright  ایسنا، مرتضی فرج آبادی
نگارش از یورونیوز فارسی

بابک حیدری، مدیرعامل بیمارستان جم، محل بستری محمدرضا شجریان روز دوشنبه ۱۷ اوت (۲۷ مرداد) گفت که وی در وضعیت هوشیار به سر نمی‌برد و شرایط خوبی ندارد.

بابک حیدری، مدیرعامل بیمارستان جم، محل بستری محمدرضا شجریان روز دوشنبه ۱۷ اوت (۲۷ مرداد) گفت که وی در وضعیت هوشیار به سر نمی‌برد و شرایط خوبی ندارد.

آقای حیدری که در گفتگو با شبکه خبر تلویزیون ایران شرکت کرده بود درباره آخرین وضعیت سلامتی آقای شجریان گفت: «استاد شجریان دو روز قبل با شوک عفونی به بیمارستان جم آمدند که افت فشار، تنگی نفس و ترشحات ریوی بسیار زیادی داشته و هوشیاری پایینی داشت که به آی سی یو منتقل شد.»

او با اعلام اینکه شوک عفونی هنوز برطرف نشده است، از کاهش تب و بهبود نسبی وضعیت فشار خون خبر داد. مدیرعامل بیمارستان جم با این حال اضافه کرد که آقای شجریان در وضعیت هشیار به سر نمی‌برد و نمی‌توان به زودی وی را از آی‌سی‌یو مرخص کرد.

وی با بیان اینکه دلیل شوک عفونی احتمالا عفونت ریه یا ذات‌الریه بوده است، گفت: « درمان‌های اولیه انجام شده اما این‌که بگوییم شرایط استاد شجریان خوب است، این‌طور نیست و هنوز نیازمند مراقبت ویژه در بخش آی سی یو است.»

محمدرضا شجریان که از استادان موسیقی سنتی ایرانی به شمار می‌رود متولد سال ۱۳۱۹ در مشهد است.

وی در دوران فعالیت هنری خود با همکاری آهنگسازانی نظیر فرامرز پایور، فرهاد فخر‌الدینی، علی تجویدی، پرویز مشکاتیان و محمدرضا لطفی قطعات متعددی را در دستگاه موسیقی ایرانی اجرا کرده است.

آلبوم‌های «زمستان است»،‌ «بی تو بسر نمی‌شود»، «آستان جانان»، «بیداد»،‌ «دود عود»، «سر عشق»، «فریاد»، «سرو چمان»، «دل مجنون» و «یاد ایام» از جمله آلبوم‌های مشهور وی به شمار می‌روند.

تصانیفی همچون «مرغ سحر»، «همراه شو عزیز» و «تفنگت را زمین بگذار» نیز از جمله تصانیف سرشناس این استاد آواز موسیقی سنتی ایرانی هستند.

وی با انتشار پیام ویدئویی به مناسبت تبریک سال ۱۳۹۵، از ابتلای خود به بیماری خبر داد. از آن سال بدین سو وی کمتر مقابل دوربین ظاهر شده است.

در چهار سال اخیر وضعیت سلامتی او نامساعد ولی پایدار گزارش شده بود، تا اینکه در دی سال گذشته در پی وخامت وضع جسمی در بیمارستان بستری شد.

همایون شجریان، پسر او، در همان زمان در گفتگو با یورونیوز فارسی درباره وضعیت سلامتی پدرش گفت: «سال گذشته و به دلیل بیماری که پدر دچارش بودند، مجبور شدند که پرتو درمانی را در ناحیه سر داشته باشند که این باعث می‌شود بافت‌های سالم هم آسیب ببیند... متاسفانه به سمت بهبود نرفته‌ایم اما در عین حال خوشبختانه الان ۷-۸ ماه است وضعیت بدتر نشده و ما هنوز سر آن دوراهی مانده‌ایم. یعنی وضعیت ایشان نه بدتر شده است و نه بهتر.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط