Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فراخوان سازمان ملل برای کمک ۵۶۵ میلیون دلاری به لبنان

خرابی‌های انفجار بیروت
خرابی‌های انفجار بیروت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جامعه بین‌المللی پیش‌تر نسبت به نحوه در اختیار قرار دادن کمک‌های به لبنان تردیدهایی را مطرح و با توجه به تشکیلات ضعیف دولتی و فساد حاکم بر دستگاه اجرایی این کشور تاکید کرده بود که کمک‌ها باید تحت نظارت در اختیار سازمان‌ها و نهاد‌های غیردولتی فعال در این کشور قرار گیرد.

آگهی

سازمان ملل متحد برای تشکیل یک صندوق کمک مالی به ارزش ۵۶۵ میلیون دلار جهت بازسازی و جبران خسارات ناشی از انفجار مرگبار انبار مواد شیمیایی در بیروت فراخوان داد.

اقدام سازمان ملل متحد ده روز پس از حادثه‌ای تلخ در پایتخت لبنان صورت می‌گیرد که جدا از برجای گذاشتن خسارات گسترده مالی جان بیش از ۱۷۰ نفر را ساکنان بیروت را گرفت.

کمک مالی تدارک دیده شده از سوی سازمان ملل متحد قرار است به صورت ویژه برای بازسازی‌ زیرساخت‌ها و تاسیسات آسیب‌دیده پس از مرحله نخست کمک و امدادرسانی در پایتخت لبنان هزینه شود.

بر این اساس تعمیر و بازسازی بیمارستان‌ها و مدارس و نیز تامین سرپناه برای شهروندان حادثه دیده که پس از انفجار انبار نیترات آمونیوم در بندر بیروت بی‌خانمان و آواره شده‌اند در اولویت قرار خواهد گرفت.

نجات رُشدی، یکی از هماهنگ‌کنندگان کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد برای لبنان در این خصوص می‌گوید: «کار بازسازی و بازگردان زندگی به ساکنان و نیز فراهم کردن امکان جبران خساراتی به این سنگینی تازه آغاز شده است.»

این مسئول سازمان ملل از جامعه جهانی خواست ضمن به خاطر سپردن «سخاوت باورنکردنی لبنانی ها نسبت به پناهندگان سوری و فلسطینی» دست و دل‌بازی بیشتری در اعطای کمک مالی به این کشور از خود نشان دهند.

این در حالی است که جامعه بین‌المللی پیش‌تر نسبت به نحوه در اختیار قرار دادن کمک‌های به لبنان تردیدهایی را مطرح و با توجه به تشکیلات ضعیف دولتی و فساد حاکم بر دستگاه اجرایی این کشور تاکید کرده بود که کمک‌ها باید تحت نظارت در اختیار سازمان‌ها و نهاد‌های غیردولتی فعال در این کشور قرار گیرد.

فرانسه پیش‌تر به ابتکار امانوئل ماکرون میزبان یک کنفرانس مجازی اضطراری با مشارکت ۳۰ کشور جهان برای جمع‌آوری کمک‌های مالی به لبنان بود و در پایان تاکید شده که کمک‌های اعطایی تنها به مردم این کشور اختصاص خواهد یافت.

انفجار چهارم اوت انبار نیترات آمونیوم در بندر بیروت بیش از ۱۷۱ کشته و بیش از ۶ هزار و پانصد مجروح برجای گذاشت و زمینه برافروختن خشم مردم این کشور نسبت به عملکرد دستگاه اجرایی و در نهایت استعفای نخست وزیر لبنان را فراهم کرد.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اخطار ماکرون به دولتمردان لبنان: اصلاحات را پیاده نکنید تحریم می‌شوید

نخست وزیر جدید لبنان پس از انتخاب وعده «اصلاحات گسترده» داد

اسرائیل در نهادهای قضایی بین‌المللی؛ درخواست نیکاراگوئه برای توقف کمک‌های آلمان به تل‌آویو رد شد