Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ظریف در بیروت: کشورها حمایت خود از لبنان را مشروط نکنند

Iranian FM Zarif outside the Lebanese FM which damaged by last week's explosion
Iranian FM Zarif outside the Lebanese FM which damaged by last week's explosion Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که در بیروت به سر می‌برد گفت: کسانی که ثبات را برای لبنان نمی‌خوهند از انفجار بیروت بهره می‌برند.

آگهی

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که عصر پنج‌شنبه به بیروت سفر کرد، مقابل خبرنگاران گفت: «لبنانی‌ها تنها کسانی هستند که باید برای تشکیل دولت آتی تصمیم بگیرند.»

آقای ظریف افزود: «در این شرایط اضطراری لبنان، کشورهای دیگر نباید کمک‌های خود را مشروط به هر تحولی در لبنان کنند. زیرا این به نظر ما انسانی نیست که از شرایط مردم برای اهداف سیاسی استفاده شود.»

او در دیدار با نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان نیز تاکید کرد: «تمام کشورهای جهان باید بدون هیچ پیش شرطی در کنار ملت لبنان بایستند.»

وزیر خارجه ایران همچنین اعلام کرد: «ایران آماده کمک برای بازسازی خرابی‌های ناشی از انفجار بندر بیروت در حوزه‌های مختلف و با توجه به توانمندی طرف‌های ایرانی در حوزه‌های مربوط به تامین برق، ساخت و ساز، دارو و درمان است.»

آقای ظریف تاکنون با میشل عون، رئیس جمهور و نبیه بری، رئیس مجلس لبنان همچنین حسن دیاب، نخست‌وزیر پیشین و رئیس دولت پیشبرد امور و شربل و هبه وزیر، خارجه لبنان دیدار کرده است.

دولت پیشبرد امور به دولتی گفته می‌شود که استعفا داده است و تا زمان تشکیل دولت بعد، عهده دار امور خواهد بود. حسان دیاب چهار روز پیش برابر با دوشنبه ۱۰ اوت در پی اعتراضات مردمی استعفا داد.

محمد جواد ظریف که در پی انفجار بندر بیروت به این کشور سفر کرده، هدف از سفر خود را «ابلاغ تسلیت و همدردی دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران با مردم و دولت لبنان» عنوان کرده است.

ظریف در دیدار با حسان دیاب گفت: «کسانی که از انفجار بندرگاه بیروت سوء‌استفاده می‌کنند، همان کسانی هستند که خواهان ثبات و وحدت لبنان نیستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوج گرفتن کرونا در بیروت پس از انفجار مرگبار؛ بیمارستان‌ها پر شده‌اند

ضرورت جلوگیری از افزایش تنش‌ها در لبنان، محور اصلی گفتگوی ماکرون و روحانی

وزیر کشور لبنان: قتل صراف وابسته به حزب‌الله و رابط ایران، احتمالا کار اسرائیل بوده است