دختر عموهای جوان پس از ۱۵ ساعات آویزان شدن از بویه شکار خرچنگ از مرگ نجات یافتند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
 A lobster pot
A lobster pot   -  Copyright  AP Photo

دو دختر عمو موفق شدند با آویزان شدن به بویه مخصوص شکار خرچنگ پس از ۱۵ ساعت از غرق شدن در ساحل غربی ایرلند نجات پیدا کنند.

گارد ساحلی ایرلند اعلام کرد این دو دختر جوان که ۲۳ و ۱۷ ساله بودند، روز پنجشنبه مفقود شده بودند ولی عملیات جستجو و نجات آنها در خلیج گالوِی تا پنجشنبه شب ادامه یافت.

باری هِسکین، یکی از ماموران گارد ساحلی ایرلند به شبکه تلویزیونی آر تی ای، گفته است که این دو دختر جوان بدون جلیقه نجات در باد و باران شدید گرفتار شده ولی موفق شده بودند که با استفاده از بویه دریایی بر روی آب شناور بمانند.

به گزارش شبکه آر تی ای، با به طول کشیدن عملیات جستجو، یک ماهیگیر محلی به همراه پسر ۱۸ ساله‌اش به کمک تیم امداد آمد و جستجوی خود را از ۲۷ کیلومتری مکانی که آخرین بار این دو دوخترعمو در آن مشاهده شده بودند، آغاز کرد.

پاتریک الیور، ماهیگیر محلی، در تشریح چگونگی یافتن دخترعموهای مفقود شده به این شبکه گفت که آنها با تکان دادن دست‌ها و تسمه‌های آویزان از بویه دریایی توجه ما را به خود جلب کردند و وقتی که به آنها رسیدیم بسیار خسته و ناتوان شده بودند.

دو دختر جوان پس از نجات با استفاده از بالگرد امدادی به بیمارستان منتقل شدند و پس از اعمال مراقبت‌های لازم، شرایط بالینی آنها به حالت عادی بازگشت.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید