Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موج دوم شیوع کرونا؛ آلمان تقریبا تمام اسپانیا را مناطق خطرناک اعلام می‌کند

سیر صعودی شیوع ویروس کرونا در اسپانیا
سیر صعودی شیوع ویروس کرونا در اسپانیا Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های اسپانیا روز جمعه دستور تعطیلی بارهای شبانه، ممنوعیت نوشیدن الکل در اماکن عمومی همچنین ممنوعیت سیگار کشیدن زمانیکه امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد را صادر کردند.

آگهی

منابع دولتی آلمان روز جمعه ۱۴ اوت (۲۴ مرداد) به خبرگزاری رویترز گفتند که این کشور تقریبا تمام اسپانیا از جمله جزیره توریستی مایورکا را به‌عنوان مناطق خطرناک ویروس کرونا اعلام می‌کند؛ این درحالی است که دولت اسپانیا نیز به تازگی در دستورالعمل جدیدی از ممنوعیت سیگار کشیدن، نوشیدن الکل در مکان‌های عمومی و تعطیلی بارها برای مهار شیوع ویروس خبر داده است.

روزنامه دیلی بیلد پیش‌تر گزارش کرده بود که مایورکا به فهرست مناطق پرخطر منتشر شده از سوی موسسه روبرت کوخ (RKI) [مرکز کنترل بیماری‌ آلمان] اضافه شده است.

تمام اسپانیا به‌جز جزایر قناری

بر اساس این گزارش‌ها، تمام مناطق اسپانیا به‌جز جزایر قناری در فهرست بعدی مناطق پرخطر مرکز کنترل بیماری آلمان قرار می‌گیرند. سایت دویچه‌وله نیز اعلام کرده که این تصمیم با هماهنگی سه وازرتخانۀ کشور، خارجه و بهداشت آلمان گرفته شده است.

وزارت خارجه آلمان معمولا نسبت به مسافرت به مناطق خطرناک از نظر میزان شیوع ویروس کرونا هشدار می‌دهد. اگر افرادی از این مناطق به آلمان برگردند یا به این کشور مسافرت کنند باید آزمایش کرونا بدهند و دو هفته قرنطینه اجباری را پشت سر بگذارند.

جزایر بالئاری در ساحل شرقی ایتالیا یکی از محبوب‌ترین مناطق گردشگری مخصوصا برای ساکنان اروپای شمالی هستند که به‌دنبال جایی با آفتاب فراوان می‌گردند.

موسسه روبرت کوخ زمانی که در یک منطقه یا کشور بیش از ۵۰ ابتلای جدید به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در یک دوره هفت روزه وجود داشته باشد، آن را به عنوان «پرخطر» طبقه‌بندی می‌کند.

موارد ابتلای جدید در اسپانیا در روزهای اخیر سیر صعودی داشته است.

حدود ۳ هزار ابتلای جدید به ویروس کرونا در روز جمعه در اسپانیا گزارش شد که تقریبا دو برابر میانگین ۱۲ روز ابتدای ماه اوت است. شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از ابتدای شیوع این ویروس به رقم ۳۴۲ هزار و ۸۱۳ نفر رسیده است.

البته جزایر بالئاری پایین‌ترین ابتلای روزانه را در بین مناطق مختلف اسپانیا دارد؛ به‌طوریکه طبق گزارش وزارت بهداشت اسپانیا تنها ۹ مورد جدید در این منطقه در روز جمعه ثبت شده است.

نرقصید، الکل نخورید، سیگار نکشید

مقام‌های اسپانیا روز جمعه دستور تعطیلی بارهای شبانه، ممنوعیت نوشیدن الکل در اماکن عمومی همچنین ممنوعیت سیگار کشیدن زمانیکه امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد را صادر کردند.

کافه‌ها و رستوران‌ها نیز باید به‌عنوان بخشی از محدودیت‌های جدید، ساعت یک بامداد تعطیل شوند.

وزیر بهداشت اسپانیا به جوانان هشدار داد که برای نوشیدن مشروبات الکی در خارج از خانه جمع نشوند.

پیش از این دستورالعمل جدید، منطقه اسپانیایی «گالیسیا» سیگار کشیدن در خیابان‌ها و مکان‌های عمومی را به دلیل شیوع ویروس کرونا ممنوع کرده بود.

آسوشیتدپرس
مناطق توریستی اسپانیاآسوشیتدپرس

اتریش نسبت به سفر به کرواسی هشداد داد

از سوی دیگر با توجه به شیوع دوباره ویروس کرونا در بسیاری از نقاط اروپا، وزارت خارجه اتریش، روز جمعه همچون ایتالیا دربارۀ سفر به کرواسی هشدار داد.

این هشدار پس از آن رخ داد که اتریش ۵۷ مورد ابتلای جدید را بین افرادی که در ۲۴ ساعت گذشته از کرواسی برگشته بودند، ثبت کرد.

تقریبا یک چهارم افرادی که ابتلای آن‌ها طی هفت روز گذشته گزارش شده است، علائمی از خود نشان نمی‌دهند و متوسط سن آن‌ها ۳۳.۷ سال است.
وزیر بهداشت اتریش

وزیر بهداشت اتریش گفت: «تقریبا یک چهارم افرادی که ابتلای آن‌ها طی هفت روز گذشته گزارش شده، علائمی از خود نشان نمی‌دهند و متوسط سن آن‌ها ۳۳.۷ سال است.»

این نهاد همچنین اعلام کرد افرادی که از دوشنبه آینده از کرواسی به اتریش برمی‌گردند باید تا ۷۲ ساعت، آزمایش منفی کووید۱۹ خود را ارائه کنند.

اتریش موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا در روز جمعه را ۲۰۸ مورد گزارش کرد.

آگهی

تا کنون در این کشور جمعیت ۸.۹ میلیون نفری، ۲۲ هزار و ۸۸۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و ۷۲۵ نفر نیز جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات نیوزیلند به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد

کره جنوبی هزاران مسیحی پروتستان را قرنطینه می‌کند

اردوغان از موضع پدرو سانچز در قبال جنگ غزه تشکر کرد