در پی افزایش آمار ابتلا به کرونا در جهان، آلمان بر محدودیت‌های مرزی خود افزود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
فرودگاه فرانکفورت آلمان
فرودگاه فرانکفورت آلمان   -   کپی رایت  آسوشیتدپرس

آلمان محدودیت‌های مرزی و ترددی را همزمان با سیرصعودی موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور افزایش داده است.

طبق دستورالعمل‌های جدید اعلام شده، افرادی که از شهرهای بلاگووگراد، دوبریچ و وارنای بلغارستان همچنین مناطق ارجش، بیهور، بوزائو، نامس، ایالومیتسا، مهدینتسی و تیمیش رومانی و ایالت ویکتوریای استرالیا به آلمان می‌آیند، باید قرنطینه شوند یا تست منفی کووید۱۹ خود را به محض ورود ارائه کنند.

فهرست جدید در حالی از سوی مقام‌های آلمان اعلام شده است که پیش از این از پنج اوت (۱۵ مرداد) افرادی که از شهر آنتروپ بلژیک و از ۳۱ ژوئیه از مناطق کاتالونیا، نابارا و آراگون در اسپانیا رهسپار این کشور می‌شدند، در این فهرست قرار داشتند.

این محدودیت‌های مسافرتی و ترددی، برای ده‌ها کشور دیگر که اغلب غیر اروپایی هستند از جمله ایالات متحده آمریکا نیز همچنان اعمال می‌شود.

این فهرست از کشورها و مناطق زیر نظر موسسه روبرت کوخ (RKI) [مرکز کنترل بیماری‌ آلمان] تهیه می‌شود. کشورها و مناطقی که این موسسه آن‌ها را «پرخطر» ارزیابی می‌کند در به روز رسانی این فهرست اضافه می‌شوند.

موسسه روبرت کوخ زمانی که در یک منطقه یا کشور بیش از ۵۰ ابتلای جدید به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در یک دوره هفت روزه وجود داشته باشد، آن را به عنوان «پرخطر» طبقه‌بندی می‌کند.

آلمان پیشنهاد داده است که افرادی که از مناطق پرخطر وارد کشور می‌شوند، در سه روز نخست ورود خود، آزمایش کرونا بدهند.

در داخل خاک آلمان نیز دولت به طور منطقه‌ای با گسترش شیوع ویروس کرونا مقابله می‌کند؛ با این حال در روز شنبه برای سومین روز پیاپی بیش از هزار ابتلای جدید روزانه در این کشور ثبت شده است.

از زمان شیوع ویروس کرونا در آلمان، بیش از ۲۱۶ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۹ هزار مرگ ناشی از کووید-۱۹ نیز ثبت شده است.