مسافرانی که از کشورهای پرخطر وارد آلمان می‌شوند در فرودگاه تست کرونا می‌دهند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
AP Photo
AP Photo   -  Copyright  AP Photo

مقامات آلمانی قصد دارند ایستگاه‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا در فرودگاه‌های این کشور ایجاد کنند تا افرادی که از کشورهای پرخطر وارد می‌شوند ابتدا مورد آزمایش قرار گیرند.

این آزمایش به صورت رایگان انجام می‌شود و همچنین به افراد اجازه داده می‌شود تا طی سه روز آتی به صورت رایگان در جای دیگری خارج از فرودگاه مورد آزمایش تشخیص کرونا قرار گیرند.

تصمیم وزیران بهداشت ۱۶ ایالت آلمان بعد از آن گرفته شد که نگرانی‌ها در خصوص احتمال انتقال ویروس از سوی مسافرانی که به کشورهای پرخطر کرونایی سفر کرده‌اند افزایش یافته است. بسیاری از محققان اعلام کرده‌اند که بعد از پایان سفرهای تابستانی ممکن است موج تازه‌ای از ابتلا به ویروس کرونا شکل گیرد.

تا کنون بیش از ۲۰۵ هزار نفر در سراسر آلمان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از این تعداد، ۹ هزار و ۱۹۲ نفر نیز به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. پژوهشگران از وقوع موج دوم ویروس کرونا در سراسر جهان ابراز نگرانی کرده‌اند. آلمان از جمله کشورهایی به شمار می‌رود که توانست عملکردی نسبتا موفقیت آمیز در قبال موج نخست ابتلا به این بیماری داشته باشد.

تمهدیدات جدید در آلمان با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر و به راه افتادن موج دوم ابتلا به ویروس کرونا در دستور کار مقام‌های دولتی آلمان قرار گرفته است. تا کنون نزدیک به ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده‌اند و از میان جان بیش از ۶۳۹ هزار نفر گرفته شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید