Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مسافرانی که از کشورهای پرخطر وارد آلمان می‌شوند در فرودگاه تست کرونا می‌دهند

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت آلمان می‌گوید که این اقدام را برای جلوگیری از شیوع موج دوم ویروس کرونا در این کشور در دستور کار قرار داده است.

آگهی

مقامات آلمانی قصد دارند ایستگاه‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا در فرودگاه‌های این کشور ایجاد کنند تا افرادی که از کشورهای پرخطر وارد می‌شوند ابتدا مورد آزمایش قرار گیرند.

این آزمایش به صورت رایگان انجام می‌شود و همچنین به افراد اجازه داده می‌شود تا طی سه روز آتی به صورت رایگان در جای دیگری خارج از فرودگاه مورد آزمایش تشخیص کرونا قرار گیرند.

تصمیم وزیران بهداشت ۱۶ ایالت آلمان بعد از آن گرفته شد که نگرانی‌ها در خصوص احتمال انتقال ویروس از سوی مسافرانی که به کشورهای پرخطر کرونایی سفر کرده‌اند افزایش یافته است. بسیاری از محققان اعلام کرده‌اند که بعد از پایان سفرهای تابستانی ممکن است موج تازه‌ای از ابتلا به ویروس کرونا شکل گیرد.

تا کنون بیش از ۲۰۵ هزار نفر در سراسر آلمان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از این تعداد، ۹ هزار و ۱۹۲ نفر نیز به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. پژوهشگران از وقوع موج دوم ویروس کرونا در سراسر جهان ابراز نگرانی کرده‌اند. آلمان از جمله کشورهایی به شمار می‌رود که توانست عملکردی نسبتا موفقیت آمیز در قبال موج نخست ابتلا به این بیماری داشته باشد.

تمهدیدات جدید در آلمان با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر و به راه افتادن موج دوم ابتلا به ویروس کرونا در دستور کار مقام‌های دولتی آلمان قرار گرفته است. تا کنون نزدیک به ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده‌اند و از میان جان بیش از ۶۳۹ هزار نفر گرفته شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در پی افزایش آمار ابتلا به کرونا در جهان، آلمان بر محدودیت‌های مرزی خود افزود

آزمایش کرونای ۷۰۰ کارگر یک کشتارگاه در آلمان مثبت شد

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی