Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افزایش «نگران کننده» موارد تازه ابتلا به کرونا در آلمان

افزایش «نگران کننده» موارد تازه ابتلا به کرونا در آلمان
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس موسسه روبرت کخ معتقد است که جشن‌های خانگی یکی از کانون‌های جدی شیوع بیماری است و جوانانی که در این نوع جشن‌ها شرکت می‌کنند در صورت ناقل بودن می‌توانند والدین و نزدیکان خود را به ویروس آلوده کنند.

آگهی

موسسه روبرت کخ که مسئولیت کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها را در آلمان بر عهده دارد روز سه‌شنبه نسبت به افزایش موارد تازه ابتلا به بیماری کووید۱۹ در این کشور ابراز نگرانی کرد.

افزایش نگران‌کننده موارد ابتلا به ویروس کرونا در آلمان مقامات این کشور را بر آن داشته تا ضمن توصیه به اقدامات پیشگیرانه از شهروندان آلمانی بخواهد از سفر به مناطق پر ریسک پرهیز کنند.

لوتهار وایلر، رئیس موسسه روبرت کخ روز سه شنبه در جریان یک کنفرانس خبری نسبت به آنچه وی «آخرین تحولات مربوط به شیوع بیماری کووید۱۹» در کشورش خواند به شدت ابراز نگرانی کرد.

وی ضمن اشاره به تدابیر اتخاذ شده در کشورش که پیش‌تر با موفقیت‌هایی در امر کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کووید۱۹ همراه بوده نسبت به سهل انگاری در پی‌گیری روند گذشته هشدار داد و گفت: «جای خوشحالی دارد که آلمان تنها با ۹ هزار و ۱۲۲ مورد مرگ ناشی از کرونا به نسبت بسیاری از همسایگان اروپایی موفق عمل کرده اما اینکه به تازگی تدابیر پیشگیرانه مورد غفلت واقع شده است جای نگرانی زیادی دارد.»

رئیس موسسه روبرت کخ در ادامه تاکید کرد: «ما در امر تثبیت وضعیت شیوع ویروس کرونا و پایدار نگاه داشتن شمار موارد تازه ابتلا به بیماری کووید برای چند هفته موفق عمل کردیم اما به تازگی طی روزهای گذشته شاهد افزایش موارد ابتلا بوده‌ایم.»

AFP
رئیس موسسه روبرت کخ آلمانAFP

متوسط شمار موارد تازه ابتلای روزانه به بیماری کووید۱۹ در آلمان که اواسط ماه جاری میلادی زیر ۳۵۰ نفر گزارش شده بود از یک هفته پیش تاکنون به بالای ۵۵۷ نفر افزایش پیدا کرده است.

رعایت توصیه‌های بهداشتی، ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی

به گفته لوتهار وایلر رعایت مقررات و توصیه‌های بهداشتی و توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی بهترین راه برای جلوگیری از افزایش مجدد شیوع کرونا و کنترل بیماری کووید۱۹ است.

رئیس موسسه روبرت کخ معتقد است که جشن‌های خانگی یکی از کانون‌های جدی شیوع بیماری است و جوانانی که در این نوع جشن‌ها شرکت می‌کنند در صورت ناقل بودن می‌توانند والدین و نزدیکان خود را به ویروس آلوده کنند.

به توصیه این مسئول بخش بهداشت و سلامت در آلمان به صورت داشتن ماسک در فضای بسته و حتی در محیط‌های باز در حالی که امکان برقراری فاصله‌گذاری اجتماعی میسر نیست، یکی از مهم‌ترین کارها برای پیشگیری از گسترش ویروس است.

پرهیز از سفرهای غیر ضروری و مسافرت به اسپانیا

لوتهار وایلر از شهروندان آلمانی خواسته است تا برای جلوگیری از موج دوم همه‌گیری بیماری کووید از سفر‌های غیرضروری و نیز مسافرت خارجی به کشورهایی نظیر اسپانیا که ویروس کرونا در آنجا باردیگر شیوع پیدا کرده، پرهیز کنند.

دولت آلمان هم روز سه شنبه از شهروندان این کشور خواست به چند منطقه از اسپانیا نظیر آراگون، کاتالونیا و ناوار که شمار موارد ابتلا به بیماری کووید به تازگی در آنجا افزایش پیدا کرده، سفر نکنند.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات هزاران نفره مخالفان ماسک در برلین؛ پلیس معترضان را متفرق کرد

در پی افزایش آمار ابتلا به کرونا در جهان، آلمان بر محدودیت‌های مرزی خود افزود

خالق «عروس آتش» به‌دلیل ابتلا به کرونا درگذشت