کشف و انهدام بزرگترین آزمایشگاه تولید کوکائین در هلند

 کشف و انهدام یک آزمایشگاه بزرگ تولید کوکائین در هلند
کشف و انهدام یک آزمایشگاه بزرگ تولید کوکائین در هلند Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفده فردی که در ارتباط با این شبکه تولید و قاچاق کوکائین دستگیر شده‌اند عمدتا اتباع کشور کلمبیا هستند و در میان آنها سه شهروند هلندی و یک تبعه ترکیه نیز دیده می‌شود.

آگهی

منابع پلیس در هلند از برچیده شدن یک آزمایشگاه غول‌آسای تولید کوکائین و دستگیری ۱۷ نفر در ارتباط با این عملیات خبر داده‌اند.

بر اساس گزارش منتشر شده در رسانه‌های محلی که فرانس پرس نیز به آن استناد کرده ماموران ویژه پلیس هلند در این عملیات همچنین ۱۲۰ تن مواد و تجهیزات لازم برای حمل و جابجایی مواد مخدر را نیز کشف و توقیف کرده‌اند.

گزارش کشف و انهدام این شبکه بزرگ تولید و قاچاق کوکائین در هلند روز سه شنبه یازدهم اوت (۲۱ مرداد) توسط پلیس هلند رسانه‌ای شد.

به موجب این گزارش لابراتوار برچیده شده توسط نیروهای پلیس بزرگترین آزمایشگاه تولید کوکائین در هلند است که تاکنون در این کشور کشف شده است.

این لابراتوار در منطقه‌ای روستایی واقع در شمال هلند و در محلی که قبلا مرکز سوارکاری بود، ساخته شده است. ۱۷ فردی که در ارتباط با این شبکه تولید و قاچاق کوکائین دستگیر شده‌اند عمدتا اتباع کشور کلمبیا هستند و در میان آنها سه شهروند هلندی و یک تبعه ترکیه نیز دیده می‌شود.

یک فرمانده پلیس در هلند در گفتگو با فرانس پرس یادآور شده که این بزرگترین آزمایشگاه تولید کوکائین است که تاکنون در این کشور کشف شده است.

وی در ادامه تاکید می‌کند که با لحاظ کردن تعداد افرادی که در این مجموعه کار می‌کردند و نیز نحوه سازماندهی، تجهیزات و بزرگی تاسیسات اختصاص یافته به این امر می‌توان تخمین زد که لابراتوار یاد شده روزانه ظرفیت تولید دست کم ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم کوکائین را داشته است.

این ظرفیت تولید بر اساس محاسبات انجام شده معادل ۴.۵ تا ۶ میلیون یورو ارزش مالی به همراه داشته است.

هلند از جمله کشورهایی است که از آن به عنوان مهم‌ترین مبدا ورود مواد مخدر به اروپا نام برده می‌شود. مقامات این کشور برای کشف و انهدام شبکه‌های قاچاق مواد مخدر به صورت روزمره تلاش و برنامه‌ ریزی می‌کنند.

بندر روتردام، بزرگترین بندر اروپا در هلند محلی است که برای حمل و قاچاق کوکائین به دیگر کشورهای اروپایی مورد استفاده ویژه شبکه‌های قاچاق قرار می‌گیرد.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف شش تن کوکائین در کلمبیا؛ ارتش سه لابراتوار متعلق به چریک‌ها را تخریب کرد

دو سوم اعضای ناتو موافق انتخاب مارک روته هلندی به عنوان دبیرکل جدید هستند

آغاز رسمی فصل گل لاله در هلند