Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خشکسالی سراسری در فرانسه؛ کشاورزان از دولت تقاضای کمک کردند

David Vincent
David Vincent Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خشکسالی در حالی بخش کشاورزی فرانسه را تهدید می‌کند که شیوع کرونا و در پی آن قرنطینه‌های طولانی مدت نیز به اقتصاد این کشور بطور جدی ضربه وارد کرده است.

آگهی

خشکسالی و گرمای شدید هوا در سراسر فرانسه، مقامات ۷۶ دپارتمان از ۹۶ دپارتمان این کشور را مجبور کرده است تا محدودیت‌هایی را برای مصرف آب وضع و به این ترتیب از خشک شدن کامل مزارع جلوگیری کنند.

این وضعیت دشوار همچنین باعث شده است کشاورزان به دلیل برداشت کمتر و آسیب‌هایی که به مزارعشان وارد شده، از دولت تقاضای کمک کنند.

کریستین لامبر، رئیس اتحادیه ملی کشاورزان فرانسه در این باره می‌گوید: «از آنجا که وضعیت فوق‌العاده‌ای پیش آمده، اتخاذ تدابیری فوق‌العاده نیز ضروری است.»

خانم لامبر از دولت فرانسه خواست با حمایت از صنعت کشاورزی، فرصتی را فراهم آورند تا بتوان به کشاورزان برای مقابله با گرمای شدید کمک کرد.

او اعلام کرد: «ما در انتظار پشتیبانی مالی دولت هستیم، اکنون نیازهایی ساختاری بوجود آمده و باید به کشاورزان در مقابل شوک گرما کمک کرد.»

رئیس اتحادیه ملی کشاورزان فرانسه برآورد کرد که برای احیای این بخش، به کمک مالی ۱ میلیارد یورویی نیاز است.

کریستین لامبر همچنین پیشنهاد داد که علاوه بر کاهش مالیات کشاورزان، به آنها اجازه داده شود مالیات خود را با تاخیر بپردازند تا به این ترتیب بارِ مالی کمتری بر آنها تحمیل شود.

گرما باعث شده است که بسیاری از مزارع سبز فرانسه به مزارعی خشک و قهوه‌ای رنگ تغییر شکل دهند.

دولت فرانسه در اوایل سال جاری میلادی به کشاورزان در مناطقی که خشکسالی آنها را تهدید می‌کرد، اجازه داد با چرای دام‌ها در این مزارع یا استفاده از محصولات آن به عنوان علوفۀ دام، از وارد شدن خسارات مالی بیشتر جلوگیری کنند.

خشکسالی در حالی بخش کشاورزی فرانسه را تهدید می‌کند که شیوع کرونا و در پی آن قرنطینه‌های طولانی مدت نیز به اقتصاد این کشور بطور جدی ضربه وارد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فراخوان اعتصاب و اعتراض سراسری کشاورزان هند به اصلاحات دولت مودی

ویدئو؛ ماکرون در کنار گاوها و گوسفندها از سیاست‌های کشاورزی اروپا دفاع کرد

«بازی قدرت» در جناح راست فرانسه با اخراج ۲ مهره مهم؛ در آستانه انتخابات چه کسی نفع می‌برد؟